Jaki xiaomi wybrać - zależy mi na dźwięku

Witam, planuję zakup Xiaomi Redmi 4a lub Xiaomi Redmi Note 4x. Różnica w cenie to jakieś 250 zł, stąd moje pytanie czy warto dopłacać:
-Czy warto dopłacać i czy w codziennym użytkowaniu zauważę dużą różnicę w przeglądaniu internetu
-Co też ważne - dźwięk na słuchawkach, planuje sobie kupić SNAB Overtone EP-101M, więc dosyć tanie słuchawki, ale i tak pozostaje pytanie, czy Redmi 4a może jakoś nieprzyjemniej zniekształcać dźwięk, czy będzie wystarczający do wysterowania tych słuchawek

Z góry dzięki za odpowiedzi :stuck_out_tongue:

mam Redmi Note 2 Prime i co do dźwięku przez słuchawki nie mam zastrzeżeń a wręcz przeciwnie, dźwięk jest ajebisty
w porwnaniu do
GALAXY j1 2017
HTC 625
Galaxy J5 16
LG G4 (LG ma czystszy dźwięk w wysokich częściach ale ciszej gra)
LG X POWER
na wszystkich telefonach grana była ta sama piosenka w tej samej jakości na 90% głośności
na słuchawkach Roccat Syva| (polecam jak na 80zł są na prawdę dobre i wytrzymałe*)

  • przy moim note2 prime zdechły już 3 pary słuchawek tylko te roccaty nadal trzymają i nie pierdzą

Biorąc droższy odczujesz różnicę w wydajności. Czy będą różnice w brzmieniu na słuchawkach? Nie wiem, jeśli nie jesteś audiofilem na 90% ich nie odczujesz. Redmi 4A to jednostka dosyć mocno budżetowa (mimo tego lepsza niż konkurencja w tej cenie). Nie jestem pewien czy porównujesz to z Redmi Note 4, czy z Redmi 4x? To inne modele, różnica między 4A a 4X to 150 zł, do note 4 to faktycznie 250 zł. Myślę że to warto dopłacić do 4X, bo dostajesz 1 GB ram więcej, mocniejszego procka, czytnik linii papilarnych, lepszy aparat, pojemniejszą baterię (4100 mAh’ów!)
Podrzucam jeszcze porównanie specka vs specka tych 3 modeli LINK