Jaki xp wybrać home edition czy proffesional?

(Dzimi21) #1

Tak jak w temacie obecnie mam Viste ale chciałbym przejść na windowsa xp. Z tąd moje pytanie jaką wersje wybrać home edition czy proffesional? Chodzi mi głównie o gry i internet. Czy wszystkie gry będą chodzić pod xp home (wszyscy moi znajomi mają proffesional więc nie mam okazji przyjrzeć się wersji hom dlatego pytam) ?

Założyłem tego posta ponieważ nie chce przepłacać za funkcje których nie będe używał, a są zawarte w wersji Professional.

P.S.

W sklepach internetowych przy wersji Home pisze dodatek sp2b a proffesional sp2c. Czy to b lub c ma jakieś znaczenie?

(Jacu2008) #2

http://www.microsoft.com/products/info/ ... c&type=ovr

// Połączono posty.

http://www.microsoft.com/products/info/ ... 5&type=ovr

(Kamex737) #3

viewtopic.php?t=2774 przeczytaj ten temat :slight_smile:

(::lemon96::) #4

Nie ma co brać professionala, gdyż nie wykorzystasz go w pełni a tylko przepłacisz. Proponował bym ci xp home

(JesperKyd) #5

Home dla graczy, Pro dla tych co potrafią z komputerem zrobić nieco więcej :smiley:

(Dzimi21) #6

Dziękuje za odpowiedź, dziś jade do sklepu i kupuje wersje home :slight_smile:

(pysiu) #7

Miałem tez home ale musze powiedzieć ze w nim dużo brakuje i mimo że nie mam dwurdzeniowego procka zaczeły się dziwy dziać których nie mam na pro wersji :slight_smile: więc lepiej dopłacić i nie mieć problemów :slight_smile:

(Fokusmick) #8

Wersja Pro nie ma nic co byłoby przydatne do użytku domowego, nie wnosi też nic więcej jeśli chodzi o samo działanie i stabilność systemu.

(Genius23) #9

windows xp professional posiada dodatkowe zaawansowane systemy sieciowe jak logowanie do domeny , autoryzacje itd itp

jak nie masz w domu serwera windows 2003 albo sbs 2003 to sobie podaruj

btw, ty tego Windowsa chcesz kupić czy robisz bezpłatna migracje z visty do home bo taka jest mozliwa

(Patrollooss) #10

Dla użytkownika domowego? Pro ?

Jeśli potrzebujesz aplikacje której domyślnie nie ma w Home, niektóre z Prof znajdziesz na płytce instalacyjnej.

Więc bierz Hom'ka :mrgreen:

(Lasinski Jacek) #11

Dzimi21 , jeśli chcesz posiadać funkcjonalność Windows XP Professional, a jest dla Ciebie za drogi, to kup wersję Windows XP Media Center Edition. Btw. Moim zdaniem Windows XP Home, spokojnie Ci wystarczy.

(Filip62) #12

Można powiedzieć że Windows Home Edition jest nawet dobry, ale nie ma połowy funkcji:( , np. niema Power Point:((

Twoja sprawa jaki wybierzesz

(Lasinski Jacek) #13

Power Point to pogram wchodzący w skład pakietu Office, i nie jest częścią systemu operacyjnego :P.

(Tukanek:)) #14

ja miałem przez jakis czas Proffessional i Home edition i nie zauważyłem żadnych różnic......

(tacyer) #15

Dla zwykłych użytkowników domowych wystarczy HE, możesz wybrać PRO jeśli robisz coś więcej na kompie, ale po co przepłacać.COdo tego PowerPointa to =D> I weź sobie wersje OEM chyba że chcesz płacić za ładne, eksluzywne pudełko, które będziesz mógł sobie położyć na biurku, żeby ludzie mogli je podziwiać :mrgreen: