Jaki zakupić router

Witam,

muszę zakupić router lecz nie mam bladego pojęcia jaki.

Prosił bym by ktoś napisał który najlepiej kupic.

Cena około 150zł, zasięg mniejszy niż 20m oraz chciał bym by działał sam (ktoś mi powiedział że pc który nim zarządza musi być załączony)

Ja też nie mam bladego pojęcia jaki router powinieneś kupić i zapewne inni na forum też tego nie będą wiedzieli. Jakbyś chociaż napisał do jakiego łącza potrzebujesz router. Jakie masz łącze: adsl? Dsl? Inne? Jaki operator (Neostrada, Netia, jakaś kablówka lub sieć osiedlowa)?

Pozdrawiam!

Nareau , Opisz jak masz podłączonego neta i jak chcesz do niego podłączać urządzenia (kablem czy bezprzewodowo - wifi) to podpowiemy jakiego typu routera potrzebujesz.

Co do firmy to mogę z czystym sumieniem polecić Netgear, z kolei routery TP-Link często sprawiają problemy.

PS: jeśli masz neta podłączanego pod kartę sieciową to mam do sprzedania w pełni sprawny router Netgear z wifi.

Ja tobie polecam Air Live WL-1600GL +TOMATO router od pół roku chodzi bez żadnej zawiechy.

Widzę że wróżki istnieją, skoro nie podano od jakiego dostawcy jest net, jak możesz cokolwiek polecać ?

bythomas1 , pół roku to nie żaden wyznacznik, tym bardziej że gwarancji producent udziela zwykle na 2 lata.

Ja routerów Netgear używam od ok 8 lat i wciąż niezawodnie działają.

Nie wiem jakie to łącze… jest to sieć osiedlowa.

A będzie do niego podpięty poprzez kabel mój pc, oraz bezprzewodowo laptop

W takim razie potrzebujesz routera z wifi i na 99,9% będzie to net podłączany pod kartę sieciową (to najbardziej typowy sposób podłączania) więc router musi mieć wejście internetu poprzez złącze takie jak w karcie sieciowej w kompie.

Ten router który mam do sprzedania będzie dla ciebie odpowiedni i mogę ci zagwarantować że będzie ci poprawnie działać.

Sieć osiedlowa i nie macie routera? Trochę dziwne jeszcze teraz mieć sieć zbudowaną na kablach. Jeśli do komputera dochodzi Ci zwykła skrętka zakończona wtyczką RJ45 to możesz spokojnie podłączyć ten kabel do routera (port WAN) zamiast do komputera. Dostawcę internetu możesz sprawdzić na stronach typu whatismyip, itp. Kup router DSL (taki jak do kablówki), ale najpierw sprawdź szybkość swojego łącza na stronie speedtest.net. Jeśli masz łącze do 10Mb/s to wystarczy router z g (np. netgear wgr614), a jeśli masz powyżej to lepiej brać z n (np. netgear wnr2000).

A co masz do sprzedania?

Mam właśnie Netgear z serii WGR614 tylko że 6 wersja sprzętowa (v6)

no najnowszy to nie jest, ale w sumie te stare modele od netgear chyba mega stabilne byly, czy sie myle?

obywatelgc , nie mam żadnych dokładniejszych danych na temat ich stabilności ale nie zauważyłem aby było z nim cokolwiek nie tak, znajomy ma identyczny i też nie ma powodów do narzekania (w sumie to on pierwszy kupił swój a ja potem widząc że ten model się u niego sprawdził).

To dobry i sprawdzony model, ale głównie do wolniejszych łączy, bo przy szybkości ponad 20Mb/s może już ograniczać transfer. Ze stabilnością nie powinno być problemów, to nie tp-link czy d-link. Wersja sprzętowa v9 ma dodatkowo WDS, co może się przydać przy rozbudowie wifi w większym domku.