Jaki zapas kabla UTP? (przy tworzeniu sieci)

Witam

Czy wiecie może jakie są “standardy” przy mierzeniu kabla do sieci komputerowych ?

Chodzi mi o to, że przy mierzeniu długości potrzebnego kabla przyjmuję się, że co ileś metrów robimy ileś metrów zapasu :slight_smile:

Może chaotycznie to brzmi ale nie umiem tego inaczej opisać

Prosił bym o podanie tych wartości (np. że co 5m - 1m zapasu)

P.S.

Potrzebuje pewnych informacji a nie odpowiedzi w stylu “daj 5m i będzie git” :roll:

Z góry dziękuję i pozdrawiam

To konkretne informacje:

maksymalna długość skrętki to 100 metrów a zapasy robione są po to przez firmy żeby mieć z czego usówać usterki na lini i ewentualnie dołączać nowe urządzenia a nie po to że mają poprawiać w jakiś istotny sposub parametry lini. Poza tym nikt ci takich parametrów akie chcesz nie poda z prostej przyczyny ; zależą od typu kabla i producenta :stuck_out_tongue:

Bo skrętki masz różne ekranowane, nie ekranowane itp wszystko zależy do czego chcesz jej użyć.

“Zapas kabla”…

Daj tyle ile uważasz za słuszne, przecież nie dasz 5m, skoro komputery dzieli 10m, trochę logiki… A po za tym skrętki są nawet do 300m ;]

Nie mogę dać tyle ile uważam…(Mam projekt do zrobienia)

Wiem, że są jakieś standardy (że co ileś metrów dajemy ileś metrów zapasu)

Mam już pełen schemat budynku (AutoCAD).

Są dwa budynki (jeden z nich jest piętrowy)

Po prostu muszę dowiedzieć się ile wynosi ten zapas, policzyć metry, zsumować i tyle.

Jak bym to robił dla sieci domowej to by mnie to nie interesowało :roll:

Od switcha do gniazdka daje się 90 - metrów a od gniazdka do kompa od 3-10 metrów max oczywiście jeśli zastosujemy gniazda RJ45 .

Ciekawe gdzie masz te 300m skrętki chyba w sklepie na półce LOL

http://allegro.pl/item646035020_kabel_u … econo.html

Tutaj lol’u!

Nikt z fachowców nie zostawi wiecej niż 100 metrów oznaczenie długości jest na kablu a 300 metrów zawsze w kartonie standart :slight_smile: