Jaki zasilacz 750-850W w cenie do 600 zł

(emil123123) #1

Witam,

Szukam nowego zasilacza bo obecny nie daje już rady. Zależy mi na cichej pracy, możliwości podpięcia AMD Threadrippera i oczywiście na co najmniej przyzwoitych tętnieniach.

Rozwazam
Corsair RM850i
Be Quiet Straight Power 11 850W
Seasonic Focus Plus Gold 850

Ktory najlepszy? ewentualnie cos innego?

(Michal_88) #2

Brałbym najtańszy czyli Seasonic Focus Plus Gold 850, nie widzę żadnych wad względem droższego Corsair RM850i (obydwa 10 lat gwarancji i tryb pół pasywny). Be Quiet Straight Power 11 850W najdroższy z najkrótszą gwarancją.
Jak koniecznie chcesz wykorzystać budżet to do 600 zł jest jeszcze
Seasonic Focus Plus Platinum 850W, ale ja bym nie dopłacił względem Golda, za tak małe różnice.

(panicagaming) #3

W tej strefie cenowej bym nie kupił seasonica, ten Corsair byłby spoko.

(chomik325) #4

Jak do TR to przede wszystkim musisz patrzeć, aby zasilacz miał dwa kable do zasilania CPU 8-pin (4+4 pin).

I nie wiem jak reszta podzespołów, ale spokojnie wystarczy Ci dobre 650-750W. :wink:

10 lat gwarancji… :wink:

(emil123123) #5

Seasonic jest super ale obawiam się trochę głosności a na tym zalezy mi najbardziej (wiatrak 120 mm). Corsair HX850 jest spoko ale nie ma łozyska FDB co równiez przełozy się pewnie na kulturę pracy

(voxcordi) #6

Dark Power Pro 11 750W

(Michal_88) #7

Jak ja nie lubię takich wpisów, zero argumentów itd. tylko nazwa produktu oczywiście droższego od założonego budżetu i nic więcej. Zawsze niezależnie od budżetu (a tutaj autor tematu podał dość spory jak na zasilacz), znajdzie się ktoś kto poleca coś droższego, jeszcze rozumiem jak to jest droższe w granicach 5-10% to można nagiąć budżet, a nie 25%.

W testach wynika że Seasonic Focus Plus Gold, Corsair RM, EVGA Supernova G3 (czyli następca proponowanego przez @chomika325 G2) wypadają bardzo podobnie, dlatego wybrałbym najtańszy.
Be Quiet Straight Power 11 jest najcichszy, ale ma podane wyżej wady, a pewnie i tak wszystkie te zasilacze jeśli nie będziesz ich przeciążał (a przecież Twoje CPU nawet z mocną 1 grafą nie wciągnie 500W), będę cichsze niż wentylatory układu chłodzeni CPU lub GPU.

(chomik325) #8

Niech sobie wygląda podobnie. Ale ma “tylko” 5 lat gwarancji. EVGA daje 10 lat. :wink: Zasilacz na przynajmniej 3 generacjie PCtów.
A najważniejsze - wg. specyfikacji, model 650W ma tylko jedną wiązkę do zasilania CPU 4+4 pin. W płytach TR4, do Threadripperów, mamy dwa gniazda 8pin. :slight_smile: Dopiero model 750W ma jedną 8pin i drugą 4+4pin. A ta już kosztuje niewiele mniejsze pieniądze niż EVGA = lepiej wziąć Sueprnovą, ze względu na dwukrotnie dłuższą gwarancję.

(Domker) #9

Mam Evga G2 850W i ma bardzo dobrą kulturę pracy, w trybie Eco chłodzenie najczęściej podczas gier się nawet nie uruchamia i tak jak wyżej warto że względu na okres gwarancji.
G3 jest podobno jeszcze lepsza.

(Michal_88) #10

Seasonic Focus Plus Gold 850, Corsair RM850i są tańsze od EVGA G2 750 W też maja 10 lat gwarancji. O “krótkiej” gwarancji Be Quiet Straight Power 11 pisałem wyżej.

(echo.K) #11

Jeśli Be Quiet! to w swoim budżecie możesz znaleźć model Straight Power 10 800W i to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na cichej pracy, wydajności i stabilności (80 Plus Gold).

(emil123123) #12

Dzieki za zainteresowanie i wszelkie propozycje.

EVGA G2 850W jest fajny ale niestety nie ma FDB
W cenie Dark Power można raczej kupić lepszy zasilacz

Ostatecznie zamówiłem RM850i, ma wszystko czego mi potrzeba i zmieścił się w moim budżecie

(Michal_88) #13

Dobry wybór, oby służył, rozumiem że względem Seasonica zadecydował większy wentylator w korsarzu?

(emil123123) #14

Tak, Seasonic wymiata pod względem tętnień napięć ale te z lepszym wiatrakiem kosztują znacznie więcej. Zasilacz jest już zainstalowany, jako ciekawostkę dodam (może się komuś kiedyś przyda), że można go podłączyć do USB i softem ze strony Corsair’za monitorować jego temperature, obroty wiatraka a także co uważam za bardzo fajne - aktualne zużycie prądu.