Jaki zasilacz 750-850W w cenie do 600 zł

Witam,

Szukam nowego zasilacza bo obecny nie daje już rady. Zależy mi na cichej pracy, możliwości podpięcia AMD Threadrippera i oczywiście na co najmniej przyzwoitych tętnieniach.

Rozwazam
Corsair RM850i
Be Quiet Straight Power 11 850W
Seasonic Focus Plus Gold 850

Ktory najlepszy? ewentualnie cos innego?

Brałbym najtańszy czyli Seasonic Focus Plus Gold 850, nie widzę żadnych wad względem droższego Corsair RM850i (obydwa 10 lat gwarancji i tryb pół pasywny). Be Quiet Straight Power 11 850W najdroższy z najkrótszą gwarancją.
Jak koniecznie chcesz wykorzystać budżet to do 600 zł jest jeszcze
Seasonic Focus Plus Platinum 850W, ale ja bym nie dopłacił względem Golda, za tak małe różnice.

W tej strefie cenowej bym nie kupił seasonica, ten Corsair byłby spoko.

Jak do TR to przede wszystkim musisz patrzeć, aby zasilacz miał dwa kable do zasilania CPU 8-pin (4+4 pin).

I nie wiem jak reszta podzespołów, ale spokojnie wystarczy Ci dobre 650-750W. :wink:


10 lat gwarancji… :wink:

Seasonic jest super ale obawiam się trochę głosności a na tym zalezy mi najbardziej (wiatrak 120 mm). Corsair HX850 jest spoko ale nie ma łozyska FDB co równiez przełozy się pewnie na kulturę pracy

Dark Power Pro 11 750W

Jak ja nie lubię takich wpisów, zero argumentów itd. tylko nazwa produktu oczywiście droższego od założonego budżetu i nic więcej. Zawsze niezależnie od budżetu (a tutaj autor tematu podał dość spory jak na zasilacz), znajdzie się ktoś kto poleca coś droższego, jeszcze rozumiem jak to jest droższe w granicach 5-10% to można nagiąć budżet, a nie 25%.

W testach wynika że Seasonic Focus Plus Gold, Corsair RM, EVGA Supernova G3 (czyli następca proponowanego przez @chomika325 G2) wypadają bardzo podobnie, dlatego wybrałbym najtańszy.
Be Quiet Straight Power 11 jest najcichszy, ale ma podane wyżej wady, a pewnie i tak wszystkie te zasilacze jeśli nie będziesz ich przeciążał (a przecież Twoje CPU nawet z mocną 1 grafą nie wciągnie 500W), będę cichsze niż wentylatory układu chłodzeni CPU lub GPU.

Niech sobie wygląda podobnie. Ale ma “tylko” 5 lat gwarancji. EVGA daje 10 lat. :wink: Zasilacz na przynajmniej 3 generacjie PCtów.
A najważniejsze - wg. specyfikacji, model 650W ma tylko jedną wiązkę do zasilania CPU 4+4 pin. W płytach TR4, do Threadripperów, mamy dwa gniazda 8pin. :slight_smile: Dopiero model 750W ma jedną 8pin i drugą 4+4pin. A ta już kosztuje niewiele mniejsze pieniądze niż EVGA = lepiej wziąć Sueprnovą, ze względu na dwukrotnie dłuższą gwarancję.

Mam Evga G2 850W i ma bardzo dobrą kulturę pracy, w trybie Eco chłodzenie najczęściej podczas gier się nawet nie uruchamia i tak jak wyżej warto że względu na okres gwarancji.
G3 jest podobno jeszcze lepsza.

Seasonic Focus Plus Gold 850, Corsair RM850i są tańsze od EVGA G2 750 W też maja 10 lat gwarancji. O “krótkiej” gwarancji Be Quiet Straight Power 11 pisałem wyżej.

Jeśli Be Quiet! to w swoim budżecie możesz znaleźć model Straight Power 10 800W i to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na cichej pracy, wydajności i stabilności (80 Plus Gold).

Dzieki za zainteresowanie i wszelkie propozycje.

EVGA G2 850W jest fajny ale niestety nie ma FDB
W cenie Dark Power można raczej kupić lepszy zasilacz

Ostatecznie zamówiłem RM850i, ma wszystko czego mi potrzeba i zmieścił się w moim budżecie

Dobry wybór, oby służył, rozumiem że względem Seasonica zadecydował większy wentylator w korsarzu?

Tak, Seasonic wymiata pod względem tętnień napięć ale te z lepszym wiatrakiem kosztują znacznie więcej. Zasilacz jest już zainstalowany, jako ciekawostkę dodam (może się komuś kiedyś przyda), że można go podłączyć do USB i softem ze strony Corsair’za monitorować jego temperature, obroty wiatraka a także co uważam za bardzo fajne - aktualne zużycie prądu.