Jaki zasilacz dla i5 3470 i gtx 1050?

jaki zasilacz dla i5 3470 i gtx 1050?
oraz czy ten gtx ma tu sens? czy wziąć coś tańszego?

Zasilacz wystarczy 400W, ale bezpieczniej na przyszłość 500W. Karta graficzna jak najbardziej w porządku, tego procesora nawet GTX 1060 nie wykorzystuje na 100%.

1 polubienie

Ktoś jeszcze mógłby ocenić? Wolę większą ilość opinii na ten temat.

Kolega dobrze pisze. Więcej opinii nie potrzebujesz.

Ale 400w a 500w to różnica, także cenowa. Więc 400w wystarczy, czy tak jak kolega wyżej wspomniał dla ostrożności 500w, dla wyjaśnienia, to nie bedzie komputer do wymagających gier.

400W w zupełności wystarczy, 500W tylko z myślą, żeby został “na kiedyś” jak będziesz coś kiedyś ulepszał.
Tutaj masz link gdzie policzy minimalny potrzebny zasilacz, dolicz do niego z 70W.
https://www.enermax.outervision.com/

Śmiechłem. :stuck_out_tongue: Jeżeli kolega mówi o grach typu CS:GO, Fortnite, Saper czy Pasjans - może i racja, kwestia tylko grafiki ile da FPS bo do tych gier wystarczy CPU z ziemniaka. :joy: Jednak nowsze gry, z przede wszystkim otwartymi światami, osiągały by max 30-40 fps…nawet na RTX 2080. :wink:

Karta idealna do tego CPU. Sam jeszcze w lutym jechałem na identycznym zestawie - i5-3470 + GTX 1050 + 2x4GB RAM. :wink: GTX 1060 nawet w wersji 3GB to już byłoby za dużo. 1050 Ti to najmocniejsza karta, jaką bym polecał do tego CPU.

Silentium PC Vero L2 500W jest za ok. 180 zł, i dobre zasilacze 400W nie są tańsze, a nawet droższe (bo po prostu jest na nie mniejszy popyt).

Jak zwykle stek bzdur niepopartych faktami.


PUBG na ultra z 40+ FPS

Ok ale nie potrzebuje 1060, myślę, że uzyskałem wystarczająca odpowiedź, kupię te 500w dla świętego spokoju, i pomysle o tej 1050ti, ale nie sądzę by mi byla potrzebna dzięki wszystkim za pomoc.

To 40 fps w PUBG z GTX 1060 jest “nie ograniczaniem”? :joy:

I ja naprawdę nie potrzebuje żadnych testów i porównań. :wink: Miałem i5-3470 z GTX 1050, przesiadłem się na Ryzena 5 1600 i w Kingdom Come czy AC: Origins, w które wtedy grałem, dostałem zastrzyk po 5-10 fps. Także nie gadaj mi głupot, że przy GTX 1060 ten i5 nie będzie się męczył.

W obecnej chwili, jeżeli mamy kartę graficzną za minimum 1000 zł (tak więc właśnie 1060 lub RX 580) to w wielu grach - im lepszy i nowszy procesor, tym więcej klatek. Różnica jest często nawet między Core i7 a Core i7 po OC. I to 8 generacji. Wyjątki to gry bardzo “zamknięte” (małe mapy, mało NPC) lub na starych silnikach.