Jaki zasilacz do 150zł?

Witam. Proszę o radę odnośnie zasilacza.

Moja konfiguracja to:

płyta główna: Asus P5GZ-MX

procek: DualCore Intel Core 2 Duo E4300, 1800 MHz

ram: 2 x GoodRAM 512 MB DDR2-667 DDR2

grafika: NVIDIA GeForce 7300 GS (512 MB)

dysk twardy: SAMSUNG HD080HJ (80 GB, 7200 RPM, SATA-II).

W przyszłosci będe chciał zmienić grafikę na jakąś nową do 350zł więc proszę o propozycje zasilacza który by to bez problemu udźwignął.

Z góry dzięki:)

Modecom MC 400W, jeśli możesz dopłacić jakieś 40 zł to OCZ SxS 500W rev.2 :wink:

========================

K.

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= … 450AA-101A

Daruj sobie takie propozycje.

ModeCom MC 400W / OCZ SXS 500W Rev.2

Dlaczego? Coś nie tak z tym Chieftecem?

taa

głośny, źle trzyma napięcia, lepsze są te w/w

Wczoraj siadł mi Chieftec HPC-420-302DF. W sklepie mieli tylko Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt więc wziąłem. Rzeczywiście stary był cichszy. Co do napięć to jest raczej ok. A teraz coś dla wszystkich manniaków zasilaczy. Na pewno nikt nie powie, że HPC 420-302DF to zły sprzęt, a jednak coś w nim strzeliło. Przez ostatnie 10 lat miałem same najtańsze zasilacze takie jak Codegen, Impet, Procomp i Tracer. Z ŻADNYM nie miałem problemów. Niedawno za poradą na tym właśnie forum kupiłem owego Chiefteca HPC 420 i szlag go trafił po kilku miesiącach!

Każdy zasilacz ma prawo spalić się, ale dobre markowe zasilacze jak się spalą to często nie zabierają za sobą innych podzespołów, czego o zasilaczach typu Codegen czy innych z czarnej listy nie można powiedzieć, bo jak taki zasilacz się spali to jest duże prawdopodobieństwo że spalił się też jakiś podzespół.

Ja kiedyś miałem Codegena 350W dostałem go z obudową, wtedy miałem konfiguracje AMD Duron 950MHz, ECS K7VMM, 512MB SDRAM 133MHz, GeForce 4 MX440, dwa dyski i napędy, nie narzekałem, wszystko chodziło bez problemu, cisnąłem 2 lata na nim aż do pewnego dnia, jak się zjarał i zabrał za sobą pamięć ram i kartę graficzną.

Co do Chiefteców to jedynie warte uwagi są teraz ze serii CTP i CFT.

Dzięki wszystkim za pomoc. Chyba sie zdecyduje na OCZ SxS 500W rev.2 :slight_smile:

A co powiecie o tym Pentagramie:

http://www.allegro.pl/item430196055_pen … ti_pc.html ?

Tańszy od OCZ a firma chyba dobra?:slight_smile: