Jaki zasilacz do 200 PLN do nowego komputera?

Cześć wszystkim, piszę pierwszy raz na tym forum więc przepraszam za błędy :slight_smile:

 

Mam zamiar kupić nowy komputer i tu moje pytania:

 

jaki zasilacz do niego kupić, jaka moc oraz jeśli ktoś by wiedział może jaki model, ważne aby był cichy. Budżet mam mały więc tak do 200 zł. Dodatkowo jeszcze czy dobrze dobrałem komponenty chodzi czy podzespoły będą ze sobą działać w porządku? Z góry bardzo dziękuję za pomoc:)

 

Oto specyfikacja

 

Płyta główna:  MSI Z87-G43

Procesor: i5 4670 3,4 GHz 

Pamięć: Kingston 2x4GB 2400 MHz ddr3

Karta graficzna geforce gtx 550 Ti

Dysk twardy: 931GB Seagate

Cdrom

Myślę ze 500 W ci starczy… jest tani a dobry i przede wszystkim cichy a myślę że 6 zł dodatkowo znajdziesz :slight_smile:

Właśnie nie byłem pewny bo niby myślałem że może brać 600 ale nie orientuje się w tym więc wolałem zapytać, pewnie że się znajdzie :slight_smile: jeszcze raz dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Działać będzie choć jeśli zamierzasz grać na tym zestawie to karta graficzna do wymiany. Napisz do czego ma służyć komputer i jakim dysponujesz budżetem.

Decydując się na procesor z zablokowanym mnożnikiem można wziąć tańszą płytę na H87 lub B85. Lub dopłacić do wersji “K”.

 

Po co tak wysoko taktowany RAM? Nie zauważysz żadnej różnicy w stosunku do kości 1333/1600, a są dodatkowo tańsze.

 

GTX 550 Ti jest już dosyć starym i mało wydajnym modelem. Można wybrać coś lepszego.

 

 

Podaj budżet na zestaw.

Budżet to koło 1700 zł a komputer będzie głównie skierowany na granie przede wszystkim battlefield 4 a wiem jakie ma wymagania więc chciałbym kupić nową kartę ale nie wiem co wziąść tańsze żeby karte lepszą kupić, myślę o Gainward GeForce GTX 650 2GB? Czy to dobry wybór, co proponujecie :slight_smile:

weź  sobie tańszy procesor

Procesor Intel Core i5-4440

weź sobie na razie 4GB Ram 

Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

weź sobie zasilacz 

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm 

weź sobie tańszą płytę 

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150

 

a pomyśl nad  lepszą kartą graficzną :slight_smile:

Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5

 

PS.

pw sobie odczytaj :wink:

http://www.techspot.com/review/734-battlefield-4-benchmarks/page6.html

http://www.techspot.com/review/734-battlefield-4-benchmarks/page3.html

Jak widać na załączonym obrazku gra opiera się bardziej na mocy GPU niż CPU. Moim zdaniem śmiało można włożyć i3 lub nawet zaoszczędzić jeszcze stówkę i wybrać coś z AMD. Do tego jakiś R7 260X lub jeśli starczy to R9 270.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Zechce zagrać w coś innego, to będzie odwrotnie. I3 jest nieopłacalny w komputerze służącym do gier. Nie oferuje wiele więcej od Pentiuma G3420, a odstaje znacznie od najtańszego i5.

No to jednak skuszę się na tego i5-4440

Kilka propozycji ode mnie: Antec VP500, Corsair VX450, SilentiumPC Deus G1-500, Thermaltake Smart 530SE, XFX Core 450 :slight_smile: