Jaki zasilacz do karty graficznej?

Witam po raz pierwszy! Mam pewien problem. W trakcie składania kompa zauważyłem w opisie karty graficznej informację, że do obsługi wymagany jest zasilacz minimum 650W. Problem polega na tym że kupiłem 600W. Pytanie czy ten zasilacz poradzi sobie, czy nie ryzykować i kupić drugi mocniejszy i jaki byłby najlepszy do tej karty graficznej?

Przeglądałem fora ale nic w tym temacie nie znalazłem. Z góry dziękuje za każdą radę. Pozdrawiam ![-o<

Płyta: Gigabyte GA-EX58-UD4 Intel X58 LGA1366 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Procesor: Intel Core i7 920 LGA1366 BOX

Panięć: OCZ DDR3 6GB(3x2GB) PC1333 XMP Edition CL9

Grafika: Gainward ATI Radeon HD4870X2 Rampage GLH 2GB DDR5/2x256bit HDMI/DVI/D-SUB/DP PCI-Express

zasilacz: OCZ Stealthxstream SLI 600W

jeżeli nie będziesz kręcił, spokojnie wystarczy ten OCZ

Ale są jeszcze dyski i napęd

nagrywarka: Samsung nagrywarka DVD SH-S223F

dysk: Seagate Barracuda 500GB SATA2 (ST3500320AS) NCQ

dodatkowo zewnętrzny dysk z niezależnym zasilaniem

obudowa: I-Box Lion 602W z dwoma wentylatorami.

masz problem jejku. poszukaj sobie parometrów tych użądzeń i tam masz napisane ile zużywają mocy, dodajesz te wszytskie i ci wychodzi jaki zasialacz potrzebny. Do ostatecznego wyniku dodaj jeszce ze 25-40W żeby było na O/C i inne.

Mam problem. Gdyby nie ta informacja z instrukcji karty graficznej, że potrzebuje minimum 650W to bym nie zakładał tego wątku.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zamykam temat.

Otrzymałem też odpowiedz z serwisu sklepu w którym zakupiłem podzespoły: “Zasilacz OCZ, który posiada Pan w zamówieniu powinien bez problemu obsłużyć Pańską kartę graficzną – spalić na pewno się nie spali, w najgorszym wypadku może pod obciążeniem resetować/zawieszać komputer, wtedy będzie potrzeba wymiany zasilacza na mocniejszy, ale myślę, że będzie wszystko w porządku.”

Pozdrawiam!

Odpowiedź z serwisu wyjątkowo trafna :slight_smile: wg mnie też nic nie powinno się złego dziać.