Jaki zasilacz do mojego kompuera?

Płyta główna:  GA-G31M-ES2L

Procesor:          Intel® Core™2 Duo Processor E7200
                            (3M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB)

RAM:                  2x2GB 800MHz

 

 

Nie wiem , co jeszcze mam podać ,więc proszę ew. się mnie zapytać .

 

Bardzo proszę o pomoc , pozdrawiam !

Kartę grafiki mógłbyś jeszcze podać.

Najtańsza opcja obecnie dostępna FSP350-60GLN.

Najrozsądniejsza: Corsair VS350 bądź VS450. 3 lata gwarancji, znacznie lepiej wykonane. Przygotowane na ewentualną przyszłą modernizację sprzętu. 

 

Czy ja wiem, to te na koreańskich kondensatorach Samxon GF i Su’scon MF? http://badcaps.net/forum/showthread.php?t=20380

 Grafika zintegrowana z plyta glowna,  a nadalby sie taki zasilacz ? To jest taki: 65_1269505649.jpg

Jakościowo to nie najlepszy model, czarna lista wśród zasilaczy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

To jaki wybrac ? Zalezy mi na tym aby byl jak najtanszy i zeby nic mi nie uszkodzil…

Możesz szukać używanego zasilacza forton czy chieftec najlepiej seria GPA. Powinieneś coś znaleźć w cenie do 100zł. Moc 400W wystarczy z dużym zapasem. Dużo słabszych nie polecam, to nierzadko nie najnowsze konstrukcje.

Jak dla mnie 100 zl to duzo xd … Za plyte dalem ok 100,  za ramy dam ok 70/80 zl… Jeszcze zasilacz kolejna 100 ? ;/

Topic z 2012 roku. Zresztą nie ma za bardzo alternatywy. SilentiumPC z rozrzutem może nie najgorszym, ale jednak. Antec i w sumie tyle.

Wyżej podałem. Nówka sztuka. 

Ostatnie pytanie , czy taki nadałby się ? Fortron FSP350

 

Wystarczy, lecz przy modernizacji komputer będzie wskazane kupić coś lepszego.

6595217300_1427222467.jpg

Dobra jak mam szansę pytać o wszystko na temat zasilacza to jeszcze jedno :smiley: Ja w domu mam ten zasilacz , Tracer 4life/400 Dałby radę ? Nadawałby się ?

Nadawać nadaje się, ponieważ ma wtyczki niezbędne do uruchomienia tego sprzętu. Inna kwestia czy jest sprawny i czy w razie awarii nie uszkodzi podzespołów komputera (to częste w niemarkowych modelach). Z drugiej strony dużo nie ryzykujesz, twoje podzespoły nie przedstawiają zbyt dużej wartości.

A istnieje może jakiś program który pokazuje moc bez i z obciążeniem zasilacza ?

 

Możesz to sprawdzić miernikiem zużycia prądu. Koszt dobrego jakościowo to ok. 150zł, najtańsze można kupić poniżej 50zł.

moc-stress-old.png

U Ciebie będzie mniej, albowiem masz kartę zintegrowaną. Źródło, platforma testowa.