Jaki zasilacz do PC

Witam mam zamiar zmienić kartę graficzną teraz posiadam Gtx 660 OC a zamierzam kupić Gtx 970 lub 980 i nie wiem czy mój zasilacz wystarczy.

Specyfikacja PC:

Płyta główna: AsRock B75 Pro3

Procesor: Intel Core i7 2600k

Cooler na procesorze: raijintek themis

Zasialcz: CorsAir VS450

posiadam 4 wentylatory + jeden na procesorze oprócz tego jeden dysk 1TB i stację dysków

 

Zasilacz 500W

Zasilacz wystarczy na GTX 970. Z uwzględnieniem rozsądnego OC procesora i karty.  

Nie kupuj teraz tej karty graficznej, gdyż lada moment wejdzie jego następca - GTX 1070. 

Co do kupna to zgoda, zasilacz niby wystarczy, ale: http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-970/specifications

Właśnie mi o to chodzi gdy wyjdzie gtx 1080 to 980 na 100% będzie tańszy i wtedy go kupię , a niestety nie będę mieć takich funduszy żeby kupić Gtx 1080 :frowning:

 

Tańszy będzie używany na aukcjach. Na nówki dużo tańsze w sklepach nie licz, bo Nvidia nie obniży cen tylko dosyć szybko zaprzestanie produkcji. 

Do tego CPU ? GTX 970 i wszystko . Zasilacz ? 550 W

GEFORCE GTX 980 to przynajmniej trzeba mieć INTEL CORE I5 4690K .

VS 450W w wersji 96 EU ma 408 W na linii 12V.  NIe potrzeba mocniejszego zasilacza do tego zestawu. 

Ja wyznaję zasadę , że urządzenia nie powinny pracować na skraju swoich możliwości (nawet chwilowo) i pewien zapas mocy nigdy nie zaszkodzi .

To jest dobra zasada, ale nie dotyczy omawianego przypadku. GTX 970 ma zbliżone pobór energii do GTX 660. Zasilacz ma zapas mocy. 

Z zapasu mniejszego lub większego wybieram zawsze większy (nie mylić z nadmiernym) .

To sobie wybieraj większy zapas na własny użytek, ale nie polecaj komuś zmieniać zasilacz tylko dlatego, że masz takie przekonanie. 

Dlaczego do mojego procesora nie polecasz GTX 980 ??

I jeszcze pytanie czy jak bym chciał włączyć TURBO BOOST na procesorze to te chłodzenie które mam wystarczy ???

Możesz kupić , aż tak “źle” nie jest . Moja pomyłka bo miałem na myśli 4 7 90K (4R/8W) .

Ale jak kupię GTX 980 do tego mojego procesora to karta nie będzie miała takiej wydajności czy co ?? Trochę zielony jestem w tych tematach :smiley:

wystarczy.

Ten procesor trzeba podkręcić, bo bez tego będzie hamować kartę graficzną w grach. 

 

A z jakiegoś powodu je wyłączyłeś? 

Ja go nie miałem jeszcze włączonego :smiley: Wyżej napisałeś że procesor trzeba będzie podkręcić, wystarczy włączyć turbo boost czy trzeba będzie podkręcać powyżej turbo boosta ??

Bo jeśli chodzi o podkręcanie procesora powyżej turbo boosta to z tego co mi wiadomo moja płyta nie jest do tego przystosowana.