Jaki zasilacz do starego komputera? Ile Wat starczy?


(Josiok15) #1

Witam

wiem, że to już staroć ale dostałem w rozliczeniu komputer o konfiguracji następującej:

Intel Celeron 2 GHz mam zamiar go kręcić do ok 3 GHz bo wiem, że da radę gdyż do 2.8 GHz już doszedł ale nie dał rady zasilacz. Pamięc 512 MB DDR, Dysk 160 GB, Karta graficzna Geforce 4 MX 440 64 MB :stuck_out_tongue: w drodze jest 7300GT 256 MB i wiem że o to ten zasilacz jakim jest Codeshit 300W na pewno nie podoła tej karcie bo już jest na wykończeniu gdyż zauważyłem ostatnio, że komputer robi się niestabilny..

Do czego mi taki komp? chociażby do tego, żeby czasem zagrać w starsze gry i stworzyć centrum muzyczne. Chociaż do tego się nada :slight_smile: Mam laptopa, ale nie do gier tylko do spraw prywatnych i biurowych, także proszę o poradę jaki zasilacz do 50 zł z przesyłką i ilu watowy da radę tej o to konfiguracji.

Patrzałem na allegro na Fortrony tylko do tej ceny widziałem 250Watowe, a to chyba za mało będzie gdy dojdzie GF7300GT i będzie robione OC.

Pozdrawiam.


(igrek) #2

Słabo szukasz :slight_smile: http://allegro.pl/fortron-atx-350pnr-wr ... 39805.html


(Josiok15) #3

Raczej był, ale już aukcja się skończyła :wink:

swoją drogą tak dla wiadomości, to jestem podziw, że ten Codegen co siedzi w budzie nadal działa od 2003 roku ;o data produkcji na nalepce, może dlatego gdyż to jest fabryczny składak przez firmę "Optimus" seria BlueLine :wink:


(Johny) #4

To jest loteria,nie znasz dnia ani godziny,gdy przez ten zasilacz będziesz oglądał jak cały komp dymi


(vanderneels) #5

Nie ma sensu trzymanie i podkręcanie tego Celerona, bo nawet gdyby miał 5GHz i tak byłby słaby. Zwłaszcza, gdy za grosze można kupić:

http://allegro.pl/intel-pentium-4-s478- ... 52868.html


(igrek) #6

Jak wklejałem link to aukcja trwała po prostu się zakończyła masz aktywny http://allegro.pl/fortron-atx-350pnr-wr ... 70243.html co do codegena u mnie działał z podobnymi konfiguracjami i żył i żył i leży w szafie teraz


(Josiok15) #7

Dzięki stary za propozycję, nie pomyślałem o tym żeby wymienić procesor chociaż na Pentium 4 :wink: 100 razy wydajniejszy niż okrojony Celeron, zaraz kupię jak za taką cenę. Miałem kiedyś P4 na s.478 :wink: ale z dłuższym czasem zaczął cały komputer zamulać i zawieszał się mimo że był w nim b. dobry zasilacz "Amacrox 400Wat" nie wiem w sumie dlaczego, ale komputer poszedł dalej w świat :slight_smile:

Co do zasilacza to kupię Fortrona, 250Wat starczy czy brać więcej np. ten co jest w linku post wyżej? :wink: