Jaki zasilacz do tego komputera

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki zasilacz mam kupić do mojego komputera ( sprzęt w opisie), ponieważ aktualnie posiadam zasilacz z czarnej listy :?

Zasilacz ten miałby udźwignąć aktualną konfigurację oraz w przyszłości jakąś lepszą kartę graficzną oraz OC procesora. Zastanawiam się nad tym OCZ StealthXStream 2 500W 80PLUS, ale nie jestem pewny czy będzie on odpowiedni. Budżet jaki mogę przeznaczyć na zasilacz to 200 zł. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Ten zasilacz który podałeś jest wystarczający, a nawet będziesz miał zapas mocy.

Pozdrawiam

zarazek

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-5 … eu-413359/

http://pcfoster.pl/artykul/ocz-zs-serie … 791-1.html

Seria StealthXStream od OCZ nie należy do najlepszych.

W tej cenie lepszym wyborem będzie Thermaltake Smart 530W.

samo posiadanie zasilacza z twz.“czarnej listy” nie świadczy o tym,że jest zły albo słaby

po prostu poszczególne egzemplarze serii mogą się różnić rzeczywistymi parametrami fizycznymi

jak powiedziałem “mogą” ale “nie muszą”

jeżeli obecnie zasilacz nie sprawia problemów czyli nie ma bsodów,należałoby się zastanowić czy już należy go zmieniać…

teraz masz q6600, więc każdy kupiony następny model procka będzie brał mniej prądu, serie i 3,5,7 są mniej prądożerne podobnie jak q9300,9400 itp

jedynym argumentem za wymianą zasilacza jest wymiana karty graficznej, która może być bardzo prądożerna

Dodane 18.03.2012 (N) 12:05

polecam zasilacze marek qe quiet,tagan,antec i chiftec - w tej kolejności

To, że taki zasilacz działa nawet kilka lat, nie znaczy, że nie powinno się go wymienić. Niedawno ciotce padł 5-letni noname i uszkodził płytę główną i RAM. Podobnych przypadków widziałem więcej.

Zasilacze z czarnej listy to bomba zegarowa - może działać rok, może pięć lat, ale zawsze jest ryzyko, że padnie i uszkodzi sprzęt.

Zestaw Sarsisa jest jeszcze sporo wart, więc lepiej nie ryzykować i kupić porządny zasilacz.

Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Porównałem podane przez was zasilacze i wychodzi na to, że OCZ StealthXStream 2 500W 80PLUS jest z nich najsłabszy( 500W i 18A na linii 12V), a OCZ ZS 550W 80+ jak i Thermaltake Smart 530W mają już 38A na linii 12V. Ostatecznie zdecydowałem się na OCZ ZS 550W 80+.

rozumując tak jak ty vanderneels należałoby kupować nowy zasilacz co rok

ale prawdą jest,że markowy zasilacz jest lepszy i to dużo, jeżeli chodzi o zabezpieczenia przeciw przeciążeniowe