Jaki zasilacz do tego zestawu?

Witam!

Przymierzam się do modernizacji komputera i chciałbym się dowiedzieć jaki do tego kupić zasilacz:

Athlon/Phenom II X4 ok. 3GHz (jeszcze nie wiem który)

płyta główna do powyższego procka (jeszcze nie wybrałem)

GeForce 9600GT 512MB

2GB RAM DDR3

HDD 120GB ATA

zwykły napęd DVD z nagrywarką

stacja dyskietek

Proszę o propozycje zasilaczy do max 100zł.

Ile watt?

http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc- … 08316.html

Nic innego z nowych nie ma w tej cenie, ale do X4 i grafiki lepszej niż zintegrowana wypadało by brać coś lepszego.

Sam mam zasilacz 350W, myślałem ,że to za mało. Tyle, że mój jest raczej niemarkowy

Głównie należy patrzeć na obciążalność linii 12V, podany wyżej Fortron ma 300W na nich, więc sporo. Twój zestaw uciągnie, ale do dalszej rozbudowy się raczej nie nadaje. Jaki masz aktualnie zasilacz?

Mam EuroCase 350X.

Mój obecny sprzęt to:

Pentium 4 3 GHz

MSI 915PL Neo-V

2GB DDR1

120GB ATA HDD

GeForce 9600GT 512MB

napę DVD

stacja dyskietek

To masz no-name, z 14A na +12V, realnie ma mniej. Jak nie możesz więcej wydać na zasilacz to kupuj podanego fortrona, ale przy zmianie karty na coś typu HD6950 zasilacz i tak będzie trzeba zmienić.

Kartę będę zmieniał pewnie za min. 4 lata.

Na pewno nie da się wyciągnąć czegoś mocniejszego do tych 100zł? Podałeś zasilacz za 60zł, nie ma czegoś lepszego? Wolałbym mieć pewność, że mam wystarczająco mocy.

Phenoma II X4 + 9600GT uciągnie z palcem w nosie i to z zapasem. Mój Modecom MC ma również 300W na 12V i bez problemu radzi sobie z konfiguracją z podpisu. Przynajmniej dostajesz nowy zasilacz z 2-letnią gwarancją. To i tak jest okazja, bo wcześniej w tej cenie to tylko używki, Proline na szczęście sprowadził skądś kilkaset sztuk i od paru miesięcy sprzedają na allegro po bardzo dobrych cenach (na stronie sklepu mają po 99zł :wink:).

Za 100zł to możesz rozglądać się za używanymi, więc bierz lepiej tego Fortrona HLC, zwłaszcza, że kartę będziesz zmieniał w odległej przyszłości.

Ok, dzięki za odpowiedzi