Jaki zasilacz do tego zestawu?

Witam,

Jaki wybralibyście zasilacz do tego zestawu:

Procesor: AMD FX 8320

Karta grafaiki: Nvidia Geforce 660 ti 2 gb

RAM: 16 gb 1333 Mhz

Myślę, że te parametry wystarczą. Chciałbym wiedzieć jaka moc zasilacza i firma w granicach 200-300 zł

Z góry dzięki za pomoc :).

Coś pokroju SilentiumPC Deus M1 650W. Akurat 299 zł.

No i dobra. Dzięki wielkie!! :slight_smile:

Tańsza opcja równie dobra Thermaltake Smart SE 630W aktualnie chodzi po 240zł.

 

Nie bierz tego shitu … Poczytaj http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,15,15,podsumowanie. Ten zasilacz to jakiś ponury żart. Za ok 250 zł masz np . XFX Core 550W 80+. Mi ten zasilacz dawał radę z GTX780 Ti.

 

I pomyśl, po co ci większa moc ??

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/6279538

 

Lub jego mocniejsza odmiana, jeśli zamierzasz mocno podkręcać.

• Procesor: AMD FX 8320 - 125W ,

Przestań dodawać TDP i wyliczać na tej podstawie pobór energii.

Przestań polecać zasilacze modularne. Każde złącze w szczególności w torach zasilania to “zło konieczne” (dodatkowa rezystancja powodująca spadek napięcia ). Modularne zasilacze lub częściowo modularne tak zwane hybrydy, powinny być stosowane tylko w małych obudowach gdzie nie ma miejsca na takie ułożenie przewodów, by nie zakłócały cyrkulacji powietrza w ich wnętrzu.

TDP http://tnij.at/18457


Gdyby to była prawda, to najlepsze zasilacze nie byłyby modularne, a są. Wiec nie wiem skąd te rewelacje bierzesz i próbujesz rozwalać system.

 

Dzięki za definicję TDP z Wikipedii, której chyba nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

 

Trzymaj to 

http://pclab.pl/art52110.html

…każdy elektronik lub elektryk Wam to powie, że złącza w torach zasilania w szczególności wysoko prądowych są złem koniecznym gdyż rezystancja ich styków powoduje dodatkowy spadek napięcia, który powoduje grzanie styków styków, a to prowadzi do uszkodzeń złącz (zapieczeń - wzrostu rezystancji - większych spadków napięć). Prosty przykład znany każdemu - dobrze “oprawiona” wtyczka sieciowa 230V np. od prodiża czy żelazka po pewnym czasie zaczyna się grzać - rozkręcamy ją i co widzimy, nadpalone przewody, okopcone czarne śrubki dociskowe i bolce, a przecież było tak dobrze. Takim samym procesom podlegają złącza w zasilaczach modularnych. Oczywiście proces ten jest tym wolniejszy im lepsze jest złącze (styk - najlepsze jest srebro, ale ono się utlenia, złoto ma większą rezystancję i jest drogie). Dobre złącza np. serii MIL (militarne) kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złoty, a takie raczej nie są stosowane w budżetowych zasilaczach. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się dotknięty, nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby kogoś obrazić.

 


No dobra panie elektryku, ale jakie to ma przełożenie na awaryjność zasilaczy modularnych, których tak kategorycznie nie polecasz? I dlaczego producenci nie stosują się do Twoich rad w swoich flagowych (najdroższych) konstrukcjach, w których na niczym się nie oszczędza? 

Według mnie niepotrzebnie siejesz zamęt.

 

Co do TDP: Przybliżoną moc tak, ale Ty sumujesz TDP i podajesz wynik, co jest bzdurą.

 

Ty widzę go nawet nie czytasz ze zrozumieniem ale to szczegół.

 

Powiedz mi gdzie w tym teście jest metodyka pomiaru, poboru prądu przez procesor ??

Bo tyle ile czytałem tyle się nie doczytałem w jaki sposób mierzą typowo pobór prądu przez dana rzecz, wiec krótko mówiąc test do bani.

Miernik.

 

Ciekawe jak?

 

W warunkach normalnych wpina się w obwód 230 V watomierz  i jest pomiar całej platformy.

 

Producenci danego podzespołu chyba tylko mają takie możliwości, a my bazujemy na ich danych.

To jest pomiar z gniazdka oczywiście. Nie znajdziesz wiarygodnych testów pokazujących dokładnie ile pobiera każdy element komputera. Dlatego TDP jest umowną wartością, co próbuje cały czas przekazać

 

Nie umowną (może lepiej uśrednioną), tylko podaną przez producenta dla danego podzespołu. Z reguły jest to max pobór W w normalnych warunkach pracy danego podzespołu.

Z reguły to zależy od wielu czynników i nie oznacza wcale maksymalnej wartości.

 

Aleś się uczepił pierdoły, producent podaje tyle i tego się trzymamy, bo praktycznie nie możemy tego zweryfikować i KONIEC.