Jaki zasilacz do tego zestawu?

(Pawelas111571) #1

Witam,

Jaki wybralibyście zasilacz do tego zestawu:

Procesor: AMD FX 8320

Karta grafaiki: Nvidia Geforce 660 ti 2 gb

RAM: 16 gb 1333 Mhz

Myślę, że te parametry wystarczą. Chciałbym wiedzieć jaka moc zasilacza i firma w granicach 200-300 zł

Z góry dzięki za pomoc :).

(Nasa121) #2

Coś pokroju SilentiumPC Deus M1 650W. Akurat 299 zł.

(Pawelas111571) #3

No i dobra. Dzięki wielkie!! :slight_smile:

(CrisPL) #4

Tańsza opcja równie dobra Thermaltake Smart SE 630W aktualnie chodzi po 240zł.

(Pangrys) #5

Nie bierz tego shitu … Poczytaj http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,15,15,podsumowanie. Ten zasilacz to jakiś ponury żart. Za ok 250 zł masz np . XFX Core 550W 80+. Mi ten zasilacz dawał radę z GTX780 Ti.

I pomyśl, po co ci większa moc ??

(Odyniec_Stary) #6

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/6279538

Lub jego mocniejsza odmiana, jeśli zamierzasz mocno podkręcać.

(Ja$) #7

• Procesor: AMD FX 8320 - 125W ,

(Odyniec_Stary) #8

Przestań dodawać TDP i wyliczać na tej podstawie pobór energii.

(Ja$) #9

Przestań polecać zasilacze modularne. Każde złącze w szczególności w torach zasilania to “zło konieczne” (dodatkowa rezystancja powodująca spadek napięcia ). Modularne zasilacze lub częściowo modularne tak zwane hybrydy, powinny być stosowane tylko w małych obudowach gdzie nie ma miejsca na takie ułożenie przewodów, by nie zakłócały cyrkulacji powietrza w ich wnętrzu.

TDP http://tnij.at/18457

(Odyniec_Stary) #10

Gdyby to była prawda, to najlepsze zasilacze nie byłyby modularne, a są. Wiec nie wiem skąd te rewelacje bierzesz i próbujesz rozwalać system.

Dzięki za definicję TDP z Wikipedii, której chyba nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

Trzymaj to 

http://pclab.pl/art52110.html

(PokerFace) #11

(Ja$) #12

…każdy elektronik lub elektryk Wam to powie, że złącza w torach zasilania w szczególności wysoko prądowych są złem koniecznym gdyż rezystancja ich styków powoduje dodatkowy spadek napięcia, który powoduje grzanie styków styków, a to prowadzi do uszkodzeń złącz (zapieczeń - wzrostu rezystancji - większych spadków napięć). Prosty przykład znany każdemu - dobrze “oprawiona” wtyczka sieciowa 230V np. od prodiża czy żelazka po pewnym czasie zaczyna się grzać - rozkręcamy ją i co widzimy, nadpalone przewody, okopcone czarne śrubki dociskowe i bolce, a przecież było tak dobrze. Takim samym procesom podlegają złącza w zasilaczach modularnych. Oczywiście proces ten jest tym wolniejszy im lepsze jest złącze (styk - najlepsze jest srebro, ale ono się utlenia, złoto ma większą rezystancję i jest drogie). Dobre złącza np. serii MIL (militarne) kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złoty, a takie raczej nie są stosowane w budżetowych zasilaczach. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się dotknięty, nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby kogoś obrazić.

(Odyniec_Stary) #13

No dobra panie elektryku, ale jakie to ma przełożenie na awaryjność zasilaczy modularnych, których tak kategorycznie nie polecasz? I dlaczego producenci nie stosują się do Twoich rad w swoich flagowych (najdroższych) konstrukcjach, w których na niczym się nie oszczędza? 

Według mnie niepotrzebnie siejesz zamęt.

Co do TDP: Przybliżoną moc tak, ale Ty sumujesz TDP i podajesz wynik, co jest bzdurą.

(dolar444) #14

Ty widzę go nawet nie czytasz ze zrozumieniem ale to szczegół.

Powiedz mi gdzie w tym teście jest metodyka pomiaru, poboru prądu przez procesor ??

Bo tyle ile czytałem tyle się nie doczytałem w jaki sposób mierzą typowo pobór prądu przez dana rzecz, wiec krótko mówiąc test do bani.

(Odyniec_Stary) #15

Miernik.

(JNJN) #16

Ciekawe jak?

W warunkach normalnych wpina się w obwód 230 V watomierz  i jest pomiar całej platformy.

Producenci danego podzespołu chyba tylko mają takie możliwości, a my bazujemy na ich danych.

(Odyniec_Stary) #17

To jest pomiar z gniazdka oczywiście. Nie znajdziesz wiarygodnych testów pokazujących dokładnie ile pobiera każdy element komputera. Dlatego TDP jest umowną wartością, co próbuje cały czas przekazać

(JNJN) #18

Nie umowną (może lepiej uśrednioną), tylko podaną przez producenta dla danego podzespołu. Z reguły jest to max pobór W w normalnych warunkach pracy danego podzespołu.

(Odyniec_Stary) #19

Z reguły to zależy od wielu czynników i nie oznacza wcale maksymalnej wartości.

(JNJN) #20

Aleś się uczepił pierdoły, producent podaje tyle i tego się trzymamy, bo praktycznie nie możemy tego zweryfikować i KONIEC.