Jaki zasilacz i grafika?

Zamierzam kupić nowy zasilacz do komputera w cenie max. 130/150 zł (stary - standardowy, nie trzyma mi napiecia, głośno pracuje). Nie mam pojęcia jaki - nie znam się na tym! Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć?

Mój komputer:

  • obudowa BigTower;

  • 2 dyski HDD kieszeniowe: Sygate: 80 Gb (7200) i Sygate 30 Gb (3600);

  • nagrywarka CD/CD-RW Mitsumi (stary typ);

  • CD-ROM ASUS 40xmax;

  • karta TV: WinFast2000XP Expert;

Peryferia:

  • skaner;

  • drukarka;

  • antena pokojowa z regulacją 0 dB-36 dB;

  • monitor (17);

  • głośniki;

  • itd.;

No i chciałbym zmienić też kartę grafiki na lepszą w cenie max. 300/350 zł (nie gram zbyt dużo w gry typu Diablo , NFS itp. Komputer służy mi głównie do celów biurowych/pracy i internetu). Obecna karta grafiki nie wyrabia mi np. przed ogladaniem TV muszę zmieniać rozdzielczość z: 1024/768 na: 800/600 bo inaczej filmy ciągną się klatka po klatce. Poza tym karta chodzi b. dobrze.

Inne dane mojego komputera znajdziecie poniżej (nie jest to nowość więc proszę zwrócić uwagę na specyfikację, bo chyba nowoczesne karty nie będą pasowały do tej płyty głównej!):

zasialcz warto kupic jakis markowy bo od niego zalezy działanie całego kompa (jak szlag trafi zasilacz moze trafic całego kompa ) polecałbym chifteca ,foxconn ,modecom (350 -400 W) odradzałbym zasilacze codegena.

do takiego sprzetu kup radeona z dobrym wyjsciem TV (jakis starszy model, ktory obsluguje agpx2/x4… ze wzgledu na mobo). kupujac jakas silna karte i tak nie wykorzystasz jej zalet przy tym procku).

np. radeon 9000 (ewentualnie jeszcze cos starszego), jakis firmowy np. gigabyte albo sapphire.

co do zasilacza z pol roku temu wpadl mi przypadkowo chieftec 1136H… dziala w miare cicho, trzyma napiecia, solidnie wykonany, sporo molexow, drugi wiatrak wciagajacy powietrze, dzieki czemu leciutko spadla temp. procesora.

Poleciłbym Ci ten zasilacz, mam go i jestem zadowolony:

http://allegro.pl/show_item.php?item=52439678

zobacz na ten co amm w opisie, kosztuje koło 90 zł, 450 WAT, wentyl 12cm woolnoobrotowy, cichy zasilacz, napiecie stabilne, odchyly do 5%, i bedziesz mial spory zapas na przyszlość

za ok. 250zł masz dobrą grafe R9550, po podkręceniu porownywalna wydajnośc z R9600pro :wink:

Jeżeli cenisz sobie cisze to bardzo polecam Ci Neoteca. Wprawdzie zasilacz kosztuje 250 zł ale naprawde warto. Będzie Ci służył wiele lat a 19 dB to naprawde nie dużo:)

Jeżeli chodzi o karte graficzną to bardzo a to bardzo polecam Ci 9600pro ( z pasywnym chłodzeniem ) . Na allegro można go kupić za jakieś 300 zł.

Cena tego “zestawu” to ok 550 zł wprawdzie przekroczyłem twój limit gotówki o 50 zł ale myślę że naprawde WARTO.

Nic lepszego nie dostaniesz za te pieniądze.