Jaki zasilacz o jakiej mocy?

Tak jak w temacie. konfigoracja przyszłego kompa:

C2D E4300 + Pentagram HP-120 AlCu

Asus p5b

2x1 gb goodram 667 mhz ddr2

seagate 320 gb

LG H12L

GeForce 8xxx

cena do 200 zł

za 200zl raczej nic nie kupisz do takiego kompa :? chyba ze amacroxa 450w

a do 250 zl?? a chiewtec 450w??

ja go mam chcesz kupic ?? za 190zl mam go od stycznia

189zł :stuck_out_tongue:

weź

na znaku 188 więc wole kupić nówke

:smiley: hehe AMACROXA JEST DUZO LEPSZY

Do takiego konfigu ni ładowałbym zasilacz nie mniejszy niż 450 W zwłaszcza że bierzesz procesor idealny do podkręcania i kartę 8XXX lepszy będzie Chieftec 450W, Amacrox 450 ma tak naprawdę tylko 400 W mocy i raczej może być za słaby. Z tym, że Chieftec i tak może być słaby bo ma dość słabą linię 12V. Dlatego myślę że ten będzie dobry: http://www.allegro.pl/item176287893_top … sklep.html

Za 200zł to tylko amacrox ax500.

http://allegro.pl/item175904652_amacrox … m_cy_.html

Po pierwsze, kupujesz kartę za 1100 do ~ 2000 zł, a zasialcz tani :sciana:

400 zł można wydać

http://zenfist.pl/pID/1050.htm

Chieftec 450W tylko 22A @+12, Amacrox AX-450 (400W) 29A @+12.

Są Amacroxy 450W ~ 200 zł. Huntkey HK-350W 25A (realnie ma 28A a może wyciągnąć jeszcze więcej).

2A lepszy od Amacroxa 400W.

Amacrox

Tylko że ten szifftekkk ma mniejszą wydajnoś prądowa na liniach 12 voltowych, a to podobno najbardziej obciazane linnie przez nowe płyty.

No, ale ma za to aktywne PFC niby plus ale czasem z ups nie mogą sie dogadać

A po co komu aktywne PFC? To wymysł. Wez poczytaj w necie. użytkownikom to nic nie daje.

hej

… ja również zamierzam zakupić nowy zasilacz, na co więc powinienm zwrócić uwagę, czym się różni lepszy od gorszego? dajmy na to taki 450W. Czy ma to wpływ na oszczędzanie energii?

Zadowolę się również linkami.

W sumie pozyteczna sprawa , ale powiedz mi jakie tańsze modele posiadja zabezpieczenie przed obniżajacym sie napieciem sieciowym i sie wylączają ? Moze Amacrox ten 450 wat ???

Lipny zasilacz może spalić kompa lub go uszkodzić. Oszczędzanie na zasiłce nie jest wskazane.

np masz kofing pobierający 200W, i masz zasiłkę 400W jak podłączysz 700W to pobór się nie zmieni, sprawność (%) im ma wyższą tym mniej marnuje na ciepło.

Podaj kofing kompa.

Takiego zabezpieczenia nie ma żadna zasiłka, w takich przypadkach pomoże tylko UPS,

No raczej żadne? Ale nie rozumiem-co do tego ma PFC?

Obniżajace sie napiecie sieciowe jest bardzij szkodliwe niż nawet duży pik wzrostowy. Wydawało sie ze powinny być zasilacze ktor przy spadku napiecia sieciowego np ponizej 200 V elegancko i bezpiecznie się wyłączaj. Gdziueś kurde jakieś testy czytalem zaslilaczy do 300 zl i pamietam ze jeden miał ten patent. Ale stary jestem i nie pamietam gdzie i jaki producent, kurde.

zgadzam się jeżeli do 200 złotych

Skąd to wiesz?? Nie zgodzę sie. Niższe napięcie może powodowac nieprawidłową pracę komputera. Z kolei wysokie może uszkodzic poszczególne elementy komputera. Nie będziemy sie tutaj zagłębiac w szczegóły ale ogolnie tak to wygląda.