Jaki zasilacz? OCZ Zt 750 vs Tacens Radix V 850W

Mój komputer zaliczył ostatnio kilka spektakularnych resetów z winy zasilacza dlatego też na dniach planuję jego wymianę. Ma to być coś mocnego i w miarę cichego co jednocześnie nie zrujnuje mojego wątłego portfela :wink: W kompie bez przerwy coś gmeram, sporo części jest wymieniane na mocniejsze, chciałbym żeby ten zasilacz pochodził nieco dłużej i miał przynajmniej te 200W w zapasie. Docelowo planuję wymianę procesora AM3 x3 na coś mocniejszego i ośmiowątkowego + dwie karty graficzne Typu GeForce GTX 570/470 i trzy dyski twarde, dwa spięte w Raid 0 a trzeci luzem.

Z ciekawych i tanich zasiłek znalazłem jak do tej pory:

OCZ ZT (OCZ-ZT750W-EU) jest w pełni modularny i posiada jedną mocną linię 62A

TACENS RADIX V 850W (TAC850RV) Oczywiście próżno go szukać na stronie producenta dlatego amperaż tego modelu pozostaje dla mnie zagadką.

Poproszę o pomoc w wyborze PSU i jakieś krótkie uzasadnienie dlaczego akurat ten model lub/i ewentualne inne propozycje do 350zł.

W tej cenie podany przez ciebie zasilacz OCZ ZT będzie najlepszym wyborem - świetny stosunek jakość/cena, modularne okablowanie, bardzo dobre wykonanie. W tej cenie trudno znaleźć lepszego konkurenta jeśli potrzebujesz takiego zapasu mocy na połączenie dwóch kart graficznych :slight_smile:

Dzięki za opinię, osobiście nie miałem w rękach ani tego Tacensa ani OCZ ZT, kumpel kupił niedawnymi czasy coś takiego: OCZ StealthXStream II 700W, do pojedynczej GTX 470, wiem, że sprawuje mu się bez kłopotów ale też nie jest zbyt cichy. Bardziej niż na odpinanych kablach zależało by mi na trwałości, kulturze pracy i mocy zasiłki dlatego ten Tacens nie daje mi spokoju. Może ktoś z forumowiczów miał z nim styczność i zechce coś więcej powiedzieć ? :slight_smile:

Tacens ma 768W z tego co znalazłem, ale czy to prawda nie jestem pewien na 100%.

Nie miałem żadnego, ale oglądałem Tacensa ale w wersji 550W - ale to luźno, bo zabiorę się za modernizację w wakacje - Ivy Bridge wyjdzie, HD7xxx będzie długo, wyjdą niereferenty, potanieją - więc będę myślał co dalej. Zaciekawił mnie, ale zrezygnowałem. Z tych dwóch brałbym OCZ

Dokładnie tutaj jest napisane, że ten Tacens ma dwie linie po 36A czyli jeśli dobrze rozumiem razem 72A i mniej więcej tyle samo Watów (przynajmniej deklarowane przez producenta) co OCZ. No dobrze a co w takim przypadku polecacie, jedną linię 12V czy tak jak w przypadku Tacensa dwie, czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Tylko zważ na to, że nie każdy jest i tak bogaty jak ty, więc trzeba dokonać najlepszego wyboru w kwocie podanej przez autora i tutaj lepszy będzie OCZ ZT (wątpię żeby pstrowsky mógł dopłacić drugie tyle do ‘porządnego’ zasilacza). :wink:

“Coś” chyba zjadło jeden post ale postaram się do niego odnieść - Jest dla mnie jasne, że można drożej :wink: ale czy do czasu zgromadzenia odpowiednich funduszy nie sfajczę jakichś podzespołów? A druga sprawa to czy warto przepłacać prawie 300zł? Nie jestem zasilaczowym pieniaczem I uważam, że wystarczy mi w miarę solidny zasilacz za niezbyt wygórowaną kwotę. Zobacz co się stało z cenami zasilaczy komputerowych… Zostały niedorzecznie wyśrubowane między innymi dzięki akcjom typu “zmień zasilacz” zapomniano tylko dopisać (na droższy). Może ktoś powie w czym te zasiłki po 600 - 1000zł są lepsze to zastanowię się czy nie dozbierać do OCZ Z Gold 850 on zdaje się jest po około 500 zł co wydaje mi się i tak niedorzecznie dużą kwotą.

Głównie chodzi o sprawność danego zasilacza, czym wyższa sprawność tym między innymi mniejsze zużycie prądu przez zestaw :slight_smile:

Możesz też rozważyć tę pozycję: http://www.ceneo.pl/13006571 b.dobry zasilacz w przystępnej cenie, zbiera bardzo wysokie recenzje, ma sprawność na poziomie 89% (w/g producenta), w testach wypada b.dobrze, stabilna silna linia 12v :slight_smile:

Puki co przetaktowałem kartę w dół i jeszcze jakoś leci na starej zasiłce. Do moich zainteresowań dołączył Corsair CMPSU-800G ATX 800W Gaming Series (CMPSU-800GEU) według tego co jest napisane w teście ma 780W i 65A na linii 12V Czyli bardzo przyzwoicie. Można go kupić za około 400zł najtaniej, co jest równe cenie OCZ ZX 750W w sklepach we Wrocławiu. Ma jednak dwie istotne wady. Nieodpinane kable oraz podświetlany wiatrak.

Czy ktoś ma ten zasilacz i może mi powiedzieć czy jest cichy? I druga sprawa, może nawet ważniejsza, czy to podświetlenie da się jakoś wyłączyć na stale bez utraty gwarancji czyli rozkręcania obudowy zasilacza i przecinania jakichś kabelków?

P.S. W teście są rozbierane fotki więc można sobie podglądnąć jakość wykonania zasilacza. Mam nadzieję, że jest w miarę solidnej budowy… Trochę niepokoi słaba budowa radiatorów, oraz japońsko, tajwańsko, hongkongski miks kondensatorów. Wygląda to tak jakby producent szukał po całym świecie najtańszych części. Podsumowując w tej chwili rozważam zakup: OCZ ZT Series 750W oraz Corsair GS800 no i ten od semtexa też wchodzi w grę.

Znalazłem jeszcze taką ciekawą informację na temat OCZ ZX 750W jest tam napisane, że wytrzymuje chwilowy pobór prądu do 1250W ale nie mogę znaleźć podobnej informacji odnośnie Corsair-gs800. Jeśli czytacie sporo testów o zasilaczach, to może mi podlinkujecie taką informację pomogło by mi to w podjęciu decyzji :slight_smile:

Dodane 22.06.2012 (Pt) 9:25

Jako, że nie otrzymałem więcej odpowiedzi w tym wątku z kronikarskiego obowiązku spieszę donieść, że zdecydowałem się na tego OCZ ZT 750 użytkuję go już ponad miesiąc bez żadnych kłopotów i prawdę mówiąc nie mam go w tej chwili czym obciążyć :wink: Jestem pewien, że stanowi on dobrą podstawę dla mojego obecnego, i przyszłych zestawów jakie będę na tej “bazie” budował.