Jaki zasilacz pod GeForce 275 GTX?

Witam

Planuję zmienić sobie kartę graficzną z mojej obecnej GeForce 7900 GS w której są padnięte pamięci (artrefakty w grach itd) na Geforce 275 GTX. I mam pytanie czy zasilacz 500 W Modecom wystarczy? Czy przydało by się kupić Chiefteca 600 W? Odczuje dużego kopa w grach? Wiem że procesor nie jest pierwszej świeżości i przydałby się nowszy ale narazie to tylko mała modernizacja obecnego kompa przed zakupem nowego komputera.

Moja konfiguracja:

Core 2 Duo 6300 1,89 Ghz

RAM: 2 GB DDR 2 667 Mhz

Dysk 250 GB

Płyta główna: Gigabyte 965P-S3

Nagrywarka

Do takiego kompa dobrej firmy to może i by starczył ale lepiej kupic 600W tym bardziej że zamierzasz kiedyś zmienić procek.Radziłbym wziąć jakiś dobry procek i dokupić ramu do 4gb lub ewentualnie wymienić cały ram na ten z serii 800mhz jeśli Twoja płyta obsługuje-ramy sa w miarę tanie

Zasilacz powinien wystarczyć ale dla bezpieczeństwa kupiłbyś chiefteca :stuck_out_tongue:

Poczujesz niezłego kopa 8)

A procka nie możesz podkręcić na boxowym chłodzeniu do 2.2 pójdzie :smiley:

Modecom 500W to słabiusieńki zasilacz, nie ma się co zastanawiać ze zmianą. Chieftec 600W jest bardzo dobrym zasilaczem i spokojnie da sobie radę z Twoją kartą. U mnie jest 450W i nie żałuję wydanych pieniędzy.

Ten “słabiusieńki zasilacz” zasiliłby dwa Twoje zestawy :>

Ja jednak będę polecał 600W Tagana-bardzo cichy-nie słychać go i wytrzymały

W paru zestawach na uniwersytecie są tagany 300-400 Watt i dobrego słowa o nich powiedzieć nie mogę (psują się regularnie co roku, mimo iż są tak obciążone jak kręgosłup słonia w stanie nieważkości…)

Nie dziwie się, że tak napisałeś, bo spojrzałem w sygnaturę i widzę, że na odcisk nadepnąłem :slight_smile:

Też chciałem kupić modecoma, ale sprowadzono mnie an ziemię :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Polecam Corsair HX520W … cisza,wygoda,moc. Wszystko czego potrzeba do mocnego kompa :wink:

Dzięki za wszystkie rady i pomoc.

Ale macie tagany u33-II ? Bo tamte to można sobie o kant d potrzeć