Jaki zasilacz (Tani) do tego?

SilentiumPc Elementum 450W.

Żaden.
Ten sprzęt ma 8, tak osiem lat.
Co wystarczająco powinno mówić i o jego wydajności i jakości.

Prezentowany procek przegrywa z Ryzenem 1200 za 200 zł, płytę dostaniesz za 200 i Ram za 100-150.
Ja rozumiem Twoją chęć kupienia czegoś “tanio”, ale ta oferta dla Ciebie nie jest korzystna. Płacisz tyle samo za coś słabszego i bez gwarancji…stać Ciebie na to?

1 polubienie

Pomyślałem o tym i kupuje
Amd ryzen 3 1200 229zl
2x4gb ram 130-160zl
Plyta glowna 186zl
Zasilacz 500w 90-100zl
Obudowa chyba jakaś silentiumpc 96zl
Wszystko nowe
Za wszystko 739zl + wysylka

Grafiki Ci brakuje.

Otóż nie :wink:
Grafikę mam

Dobra myśl :wink:

W miarę możliwości zegar 3000, a poniżej 2666 nie schodź

Nie musisz, nawet nie powinieneś, zasilacze typu Akyga, Whiteenergy mimo 500 na karteczce maą faktycznie koło 250-300.

Jaką? Do zasilacza sprawdzimy pobór.

Procesor i Ram może być używany, obudowa tyż.
Może z 50 zł na coś innego oszczędzisz.

Mam pytanie do Ciebie jaki zasilacz do tej płyty głównej z tym ryzenem
ASRock A320M-DVS R4.0

Jaka karta :wink: ?
W większośći przypadków ten ejst najbardziej budżetowa konstrukcją, której bym się nie obawiał.
Nie żebym “bał się” czarnych list itp., ale przy zewnętrznej grafice to już troszkę więcej jest wymagane niż dla biurowca z integrą.

A i mam pytanie czy jeszcze gdybym odkupił jakiegoś gtx 950/980 to ds radę to pociągnąć?

Tylko wiesz, jak chcesz coś odkupywać to miej z tyłu głowy, że ma to mieć minimum 4GB VRAM. Wtedy zobacz jaka jest rożnica w cenie między tymi kartami, a np używanym RX 570 z gwarancją producenta jeszcze.

Poszukaj sobie w necie “PSU caculolator”, sporo producentów zasilaczy ma takie kalkulatory które pomogą Ci wybrać jakiej mocy zasilacz potrzebujesz do danej konfiguracji.
Potem zapytaj tutaj to doradzimy coś w pod konkrety konfig.