Jaki zasilacz UPS do ~300 zł

Witam
Ostatnio mam problem z chwilowymi(najczęściej ułamek sekundy) zanikami prądu, w ciągu niespełna 2 tygodni komputer wyłączył się już z tego powodu kilkukrotnie. Boję się że za którymś razem nie zapiszę(zapomnę, nie zdążę) tego co robię i będę musiał zaczynać od nowa. W związku z tym chciałbym kupić jakiś niedrogi, budżetowy zasilacz UPS, który mnie przed tymi restartami komputera uchroni.

  1. Co polecacie? Czy np. taki może być? https://www.euro.com.pl/ups-y-zasilanie-awaryjne/gt-powerbox-650va.bhtml
  2. Czytając opinie na temat różnych zasilaczy UPS w kilku miejscach użytkownicy skarżyli się na głośnią pracę/piszczenie tych urządzeń, czy tak jest w rzeczywistości czy może trafili na jakieś nie do końca sprawne egzemplarze?

Pozdrawiam :slight_smile:

Jak mocny potrzevujesz przede wszystkim? Co masz w kompie i co prócz kompa chcesz podpiąć? (Monitor uznaje za oczywisty).

Poza tym UPS pisałbym srogą reklamację do dostawcy prądu. Pół biedy jeśli to są tylko spadki napięcia (chociaż też szkodliwe dla sprzętu), ale jak są jeszcze jakieś skoki?


Jest bardzo dobry.
4 gniazda UPS , 4 gniazda rozdzielacz

Wystarczy, że podtrzyma zasilanie przez nawet kilka sekund bo te zaniki są tylko na ułamki sekund, ale komputer potrafi się wyłączyć. Tylko komputer i monitor.

Nie wiem czy jest sens pisać bo podejrzewam, że to wynik przestarzałej sieci, więc reklamacje nic nie dadzą bo to będzie się powtarzać. Tylko zaniki na ułamki sekundy

m4s Dzięki za propozycję, poczytam o tym modelu

Mam w pracy ich że dwadzieścia w wersji 400 i 700. Ten tańszy 400 też by się nadał.

https://www.apc.com/shop/pl/pl/products/APC-Back-UPS-400-230-V-Czechy-i-Polska/P-BE400-CP

Dzięki, poczekam jeszcze czy pojawią się inne propozycje, a jak nie to pewnie się zdecyduję na ten :slight_smile:

Napisz jaki masz config.

Ten wystarczy APC:

Płyta: MSI B450M
Procesor: AMD Ryzen 3 2200G
2 dyski WD 1 i 3 TB
Zasilacz: Modecom, nie mam teraz jak sprawdzić jaki model

Monitor: iiyama ProLite XU2290HS-B1

Osobiście wolałbym dołożyć do wersji 400 wcześniej zaproponowanej przeze mnie.

Droższa wersja z mniejszą mocą (mój 400W, a Twój 240W), super biznes.

Może i moc ma mniejszą ale ma lepsze parametry techniczne:

  • Alarmy dźwiękowe
    Zapewnia powiadamianie o zmieniających się warunkach zasilania z sieci miejskiej i z UPS-a.
  • Automatyczny test
    Okresowy autotest akumulatora zapewnia wczesne wykrywanie konieczności wymiany.
  • Powiadomienie o awarii akumulatora
    Analiza uszkodzeń akumulatorów z funkcją wczesnego ostrzegania, co pozwala na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych na czas
  • Gniazda wyjściowe z podtrzymaniem akumulatorowym oraz gniazdo tylko z ochroną przeciwprzepięciową
    Zasilanie i możliwość działania podłączonych urządzeń, które wymagają zapasowego zasilania akumulatorowego oraz ochrona przed udarami dla urządzeń o mniejszym znaczeniu
  • Wyłącznik obwodu z możliwością resetu
    Łatwa naprawa skutków przeciążenia, bez potrzeby wymieniania bezpieczników.
  • Cerfyfikat bezpieczeństwa
    Gwarancja przetestowania urządzenia i zatwierdzenia do bezpiecznej współpracy z podłączonymi urządzeniami dostawcy usług i w określonych warunkach.
  • Akumulatory wymienialne przez użytkownika
    Większa dostępność dzięki możliwości samodzielnej modernizacji i wymiany akumulatorów przez przeszkolonych użytkowników, co skutkuje skróceniem średniego czasu do zakończenia naprawy (MTTR)

Dodatkowo ma 4 gniazda więcej - co pozwala ogarnąć bałagan z listwami


Na plus BV800 można zaliczyć:
Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich napięć
Zwiększa żywotność akumulatorów i wydłuża czas podtrzymania dzięki korekcji niskiego napięcia bez rozładowywania akumulatora.

Super i to wszystko w cenie 2 razy wyższej niż potrzebuje autor.

https://www.komputronik.pl/product/65644/apc-back-be400-cp.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

za 359 PLN


za 251

Gdzie tu masz dwa razy wyższą?

1 polubienie

Nie piszesz do czego je podłączasz. Dobry zasilacz komputerowy z aktywnym PFC nie lubi się z aproksymowaną sinusoidą.

1 polubienie

Komputery, switche i inne.

Kłaniają się podstawy pracy z UPS.
W momencie zaniku prądu, zapisujemy pracę i wyłączamy komputer. Po powrocie prądu pracujemy dalej.
UPS to nie agregat prądotwórczy, który zapewnia możliwość dalszej pracy.

Mam problem z laptopem ( słaba bateria juz wiec tylko na prądzie na kablu da sie pracowac) i kompem z powodu częstych braków prądu ( coś tam robia z na osiedlu) i potrzebuje na już szybko jakiejś budżetowej ochrony. Potem docelowo będzie przy komputerze syna i konsoli ewentualnie. Więc szukam ups- tak mi doradzono. Zastanawiam się nad polskim firmy Armac, Home Line-Interactive 650E , pasuje mi i cenowo i wielkościowo, z tego co wyczytalam spełnił by moje oczekiwania , myslici że na moje nieduże potrzeby ok , nie potrzebuje jakiś drogich specjalistycznych sprzetów chyba? A co polskie to lepiej chyba też

Nigdy nie słyszałem o tej firmie ale parametry ma wystarczające. Osobiście raczej postawiłbym na jakiś używany APC, tyle, że przy używanych sprzętach od nich prawie jak w banku trzeba wymienić dodatkowo akumulator i to już dodatkowy problem bo trzeba wiedzieć na jaki.

Napis zna priv jesli chcesz konkretnego modelu bo UPSow jest wiecej niz moich wlosow na glowie. Sam mam z lanberga ale dobieralem go ze specjalista