Jaki zasilacz

AMA Athlon 64x2 4200 65W + Gigabyte GAM 57 SLI + Galaxy Nvidia 7600 GS + 4x512 DDR2 800MHz + HDD Samsung 160 Jaki zasilacz do tego dobrać Polecono mi 350 Modecom Dobry czy zły? A może mocniejszy 400,500 ? Czy Modecom 400 Feel III byłby dobry?

Weź sobie kup lepiej Chiefteca 450W i będziesz miał spokój.

Feel III nie nie i jeszcze raz nie :slight_smile: Weź OCZ StealthXStream 500W rev.2 albo Corsair 450W CMPSU-450VXEU :stuck_out_tongue: Będzie zapas :slight_smile:

jeżeli Modecom MC to jak najbardziej może być

jacek69 , pod żadnym wypadkiem nie biesz FEEL’a! Ten zasilacz ma już na swojej liście pełno kompów :wink:

polecam zasilacz pisany przez ZOnk. Ja tez mam Chiefteca 450W i bardzo dobrze trzyma napięcia a w dodatku jest bardzo cichy.

Wiadomo, że możesz wziąć zasilacz kosztujący 200 zł, ale pytanie czy stać Cię na to. A Chiefteca można dostać za 120/130 zł :slight_smile:

ZOnk , a Modecome MC 350W ( bo tyle mu wystraczy ) może dostać już od 70 zł.

;; T o czarna b l a c k lista zasilaczy.Sa to niskobudzetowe namiastki zasilacza skladajace sie z wentyltora plytki 3 kondensatorow, jednego transformatora i 2 kawalkow aluminium , i to wszystko za cene okolo 40zł.

Jezeli u kogos w obudowie zobacyzsz jeden z tych zasilaczy natychmiast zadzwon pod 997 i poinformuj ze w okolicy jest terrorysta ktory trzyma w domu bombe.

Jezli twoj zasilacz jest na tej liscie, zanim zadasz jakiekolwiek pytanie na forum wymien go Podaje na przyszłość:

Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, I-box, Linkword, L&C = Logic !!

barbul72 , po co komu zasilacz np. do starego komputera 9 czytaj 5 letniego 0 zasilacz tagana, skoro wystarczy mu Modecome MC lub Fortonik.

To, że jest coś tańsze nie oznacza , że jest gorsze, czasem jest na odwrót.

Jak Chieftec to tylko z serii CTP, cichy, dużo większa sprawność, dobrze trzyma napięcia i mocniejszy, z Chieftecami GPS jest loteria, zdarzają się głośne sztuki lub sztuki w których są skoki napięcia.

Chieftec GPS 450W może dostarczyć tyle samo prądu na linii +12V co wersja o mocy 400W i Modecom MC400.

bo po prostu wychodzi ekonomiczniej :slight_smile: przełożysz wtedy zasilacz do nowego, przyszłego kompa i się nie martwisz. A taki 350W może mieć problemy z nowym zestawem w dzisiejszych czasach. Warto myśleć przyszłościowo, a nie wyrzucać kasę w błoto na co najwyżej rok/dwa.

najekonomiczniej wychodzi biorąc OCZ StealthXStream rev.2 600W… starczy na ładnych parę lat… uciągnie nawet 8rdzeniowy komp z ddr3 :stuck_out_tongue:

a jeszcze lepiej to Corsair 750TXEU 750W za 300zł, ten to uciągnie komp z ddr67 i 7912rdzeniowy procek + 37 kart graficznych :stuck_out_tongue:

PENTAGRAM SILENT FORCE PSF-460-P12S będzie dobry? Z małym zapasem.

Pentagram to zupełnie inna klasa - jak nie masz kasy, to może być, ale to nic szczególnego…

tak, będzie ok :wink:

możesz wziąć tego Pentagram’a albo Chieftec’a 450W lub OCZ SXS 500W :wink:

wszystko zależy od funduszów :wink:

Ok. gruchacz twoje rady wydają mi się bardzo konkretne ( przeglądałem też inne posty o podobnym temacie ) i widzę że najbliżej jest ci do OCZ’a SXS 500W ( wnioskuję że lepszy od Pentagram’a a Chieftec mnie jakoś nie przekonuje ) Zgadzam się z tobą Tylko ten Ocz jest też w jakiejś wersji rev2 Co to znaczy? Ponoć różnią się ilościa wtyczek typu Molex i PCI-E ( tak wyczytałem w opisach na Allegro ) Do czego są te Molexy? Żebym nie zrobił błędu a napewno wezmę OCZ’a

rev.2 jest po prostu cichsza od rev.1, rev.1 była dosyć głośna a rev.2 jest cicha,

a Molex to 4-pinowa wtyczka, np. do dysków i napędów, istnieje też wiele przejściówek/przedłużaczy tych wtyczek :wink:

tu masz więcej o wtyczce Molex

jesli masz te 160zł to bierz OCZ’a, ma lepszą sprawność od Pentagram’a, lepiej trzyma napięcia i jest cichszy :wink:

tu masz OCZ StealthXStream 500W rev.2 za 159zł

Super wielkie dzięki. Biorę. Na Allegro też podobne ceny. :smiley: :smiley: :smiley: