Jaki zasilacz?

potrzebuje wiedziec jaki mam wsadzic zasilacz do kompa. w tym momencie mam płyte asus deluxe A8V, procka amd64 3000+, 2gb ramu w dualu po 1 gb kingstona (ale chce jeszcze dodac 512 mb w dualu po 256 mb) dwa napędy dvd w tym jeden na ata, a drugi na sata, dysk 250 gb na sata, karte grafiki Radeon 3850 HD 512 mb firmy Power Color , karta muzyczna Creativ Audigy 2 i jeszcze stacja dyskietek do tego. Miałem zasilacz 300 W, ale grafika (zreszta nowo kupiona) zaczela nie wyrabiac, wobec tego kupilem zasilacz 400 W Feel, ale w dalszym ciągu coś jest nie tak min. nie “łapie” mi taktowanie pamięci mhz karty tyle ile powinno, jest 829 mhz, a na specyfikacji producenta jest 1656 mhz i do tego sa problemy z grami ( po jakims czasie wystepuje czarne tło i wywalenie z gry). Na opakowaniu producent sugeruje ze potrzeba zasilacz 450 W, czy to na pewno jest potrzebne, a jesli juz kupie 500 W to czy na pewno wystarczy, a nie bede musiał kupowac wiecej. Chodzi mi o to czy brac wiecej niz 500 W czy samo 500 W wystarczy.

Zasilacz 300W to za mało a jak teraz zmieniłeś zasilacz na “400 W Feel” to lepiej módl się żebyś połowy podzespołów nie stracił :lol: ten zasilacz to totalna klęska z serii FEEL. Zasilacz 450W wystarczy Ci na pewno a nawet modecom 400W by stykał. Ja Ci polecam Corsair VX450 450W :arrow: http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-v … 34414.html

ale czy wystarczy 450 W bo słyszalem ze w zasilaczach feel jest wydajnosc mniejsza nawet o 80 W mniej niz podaje producent, jak to wyglada w takim corsair czy np. chieftec?

corsair czy np. chieftec to pierwszorzędne firmy, wypuszczają porządne zasilacze z tym że chieftec-owi zdarza się wypuścić słabsze modele (np. głośne chłodzenie). Corsairowi coś takiego się raczej nie zdarza. Ja mogę polecić np. Pentagram 500W za cenę tego4\ 450W Corsaira.

tikto

Najczęściej podawane (bo wyskoie) jest efektywne podawanie częstotliwości taktowania pamięci (typu DDR) czyli razy 2. DLatego czasami może wydawać się ze zamiast np. 2000Mhz jest tylko 1000Mhz.Tak naprawdę wszystko jest w porządku.

kupiłem 500 W firmy OCz (sprzedawca twierdził ze podobne jakościowo do chiefteca ale tansze) i jak na razie wszystko śmiga bez zarzutu, dzieki.

calkiem dobry wybor nie bedziesz zalowal

ps.szczensliwego nowego roku