Jaki zasilacz

Witam , tak jak w tytule , jaki zasilacz do tego zestawu :

Windows 7 x64

Procesor i5 2500k

Grafika Nvidia GF 450 GTS

8GB Ram

Płyta Główna MSI P67A-GD65

Chodzi mi bardziej o moc zasilacza jak o producenta. Dziękuję i pozdrawiam.

Bierz coś z zapasem mocy, np xfx core 550W.

Tak jak igrek pisze 550W zasilacz będzie odpowiedni,chociaż i nieco słabszy również starczy np 500W.

Mam tu takie dwa do wyboru , który z nich byście wybrali :

Modecom Volcano 550 W , czy Logic 600W ?

Odpowiem Ci szczerze żadnego z nich. Kup zasilacz markowy a nie będziesz miał problemów ze sprzętem,a to za mało mocy czy niestabilnych napięć zasilających.Podany zasilacz XFX 550W to całkiem udany model i wart kupienia.

XFX Core 550W, ale na nim się świat nie kończy - OCZ ZT550, OCZ Stealthxstrem 2 500W, Thermaltake Smart 530W, coś z oferty be quiet! też się znajdzie.

No dobra , mniej więcej już wiem jakie wybrać , ale na koniec moglibyście jeszcze powiedzieć dlaczego te prze zemnie wymienione są złe i dlaczego ich nie polecacie.

Ponieważ mają słabą linię 12V, mają ubogi środek (oszczędzanie na komponentach na całego), napięć nie trzymają tak, jak powinny - i łatwo o uszkodzenie.

Niektóre markowe zasilacze też mogą mieć “bugi” (np. nierozdzielna wtyczka PCI-E 8pin w zasilaczach Thermaltake) ale one generalnie nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla komputera. Totalnie budżetowe pseudo zasilacze nie dość, że mają zawyżaną realną obciążalność linii 12V to jeszcze często nie mają niezbędnych zabezpieczeń (jak będziesz mieć jakiś skok napięcia w sieci, to taki zasilacz może się sfajczyć razem z kompem).

Dzięki wszystkim za pomoc , mniej więcej już wiem o co chodzi , temat uznaje za zamknięty.