Jaki zasilacz ;-)

Witam poszukuje zasilacza do komputera pod nowa grafikę która bd miał Asus r9 280x

Moja specyfikacja kompa

AMD FX™-8120 Eight-Core processor

Grafika AMD Radeon HD 7700 Series

Pamięć Ram 4 GB (wiem muszę dokupić )

Płyty główna nie wiem gdzie to ma opisane a programy i systeminfo jej nie wykrywa ;-/

 

 

 

Proponuję:

• Thermaltake Smart SE Modular 530W, jedna linia +12V (41A), moc linii 492W (przy temp 0÷35°C), aktywny PFC**1, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, semimodularny3**, (specyfikacja), gwarancja producenta 3 lata.

lub zasilacz droższy o nowszej konstrukcji z większą ilością zabezpieczeń:

:heart: Cooler Master G550M, jedna linia +12V (42A), moc linii 504W (przy temp 0÷40°C), aktywny PFC**1, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 Plus Bronze (µ=85%), Haswell compatible 2 , semimodularny3, VRM DC-DC4**, (specyfikacja), gwarancja producenta 5 lat.


1 - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

2 - Haswell C6/C7 - wsparcie i praca z obciążeniem zerowym.

3 - Częściowo modularny, tylko część kabli nisko prądowych jest odpinana.

4 - Tylko linia +12 V jest bezpośrednio regulowana, linie o niższym napięciu uzyskuje się z tej linii za pomocą regulatorów VRM (Voltage Regulator Module, podobne jak w sekcji zasilania płyt głównych czy kart graficznych). Rozwiązanie to daje podobną stabilność, jak niezależna regulacja napięć.