Jaki zasilacz?

Witam! Poszukuje kupić zasilacz pod zestaw:
Intel core i5 2500k (chłodzenie boxowe)
Płyta Główna: Asus P8P67 LE
Nie pamiętam nazwy karty graficznej, mogę podrzucić zdjęcie. Wiem ze potrzebuje ona zasilacza ze złączem PCI-E

Ma ona 2gb


Prawdopodobnie to ta karta graficzna

Szukasz tego:

Jeszcze jedno pytanie dotyczące ramu.
Gram w gry np. GTA V (FiveM), Forza Horizon 4
Lepiej kupić 8GB ramu czy 16GB? Nie wiem co moze wystarczyć

Kup 16GB, lepiej mieć więcej niż mniej :slight_smile:

Przy takim sprzęcie nie wykorzysta więcej niż 8GB, ale jak ma hajs na zapas to oczywiście :slight_smile:

Potwierdzam @panicagaming. :wink: Do tego CPU nie ma sensu pakować więcej jak 8GB. Tylko oczywiście w dual-chanelu 2x4GB! Nawet najnowsze gierki mają ciągle w minimalnych wymaganiach 8GB, a ten CPU nie nadaje się do żadnych wyższych ustawień, także jeżeli patrzeć tylko pod kątem gier - 8GB to max.

Tylko nie wybrałbym polecanego Corsaira, a zasilacz, który mam osobiście:


Tańszy, pół-modularny, i wcale nie gorszy. :wink: A nawet 50W więcej! :smiley:

Co do ramu to zależy co robisz i jak to robisz, w kontekście gier to tak jak napisali poprzednicy wystarczy 8 GB. W innych zastosowaniach to już zależy od Ciebie, ja mam tendencję do otwierania bardzo dużej liczby kart na raz w przeglądarce i mnie się 16 GB ram przydaje, choć procesor mam o zbliżonej wydajności.

Te 6+2 to są 2 wtyczki? 6pin i dodatkowa 2 pin?

Chodzi Ci o zasilanie karty graficznej? Zdziwiłbym się, jakby przy zasilaczu 600W dali tylko jedną. :slight_smile:


.
.
SilentiumPC 550W Supremo L2 (80Plus Gold) - 259zł

Gram w Forza Horizon 4, gdzie rekomendowane ma 12gb ramu. Ale tak, używam podczas gry przeglądarki, słucham muzyki na spotify.