Jaki zastosowac procesor pod kartę avermedia?

Mam pytanie do znających sie lepiej.

Obecenie mam procesor Athlon 2600+ ( 1900)

Kupiłem jednak tuner tv. i zgrywam sygnbał na dysk, ale przy mp4 niestety procek nie wyrabia. W sumie to radzi sobie ,ale idzie na 99%.

I tu mam pytanie czy to nie szkodliwe dla mniego jak zgram np. 2 godzinny film ?

Drugie pytanie to tak praktycznie co byście polecali , jaki procesor ?

Szybszy to wiem ,ale jaki ? Mam 512 Ramu i płytke Abita NF7.

do tej płyty to Athlon 3200+ Barton , płyta jest swietna do podkręcania procesora , sam procesor też.

jaki to koszt tego procka?

A co tu złego? Procesor musis pracować stabiulnie prazy obciążeniu. On do tego jest stworzony :wink:

A ile masz kasy? Może przesiadka na AM2?

tu już tylko allegro się kłania- poszukaj

ale wtedy i nowy ram i płytę musi kupić . Myślę , że jak zmieni procek i dołoży 512 Ramu to jeszcze jakiś czas na takim zestawie pojedzie , wcale nie bedzie jeszcze w tyle. :slight_smile:

Tak, ale można zainteresowac się ewentualnie s. 939. Pozatym nie wiemy ile jest kasy. Jak sprzeda to co ma i dołoży to może już będzie na AM2.

dzięki za pomoc.

Jednak widzę ,że ten procek co mam Athlona 2600( 1900) po odpowiednich ustawieniach radzi sobie całkiem dobrze. Do tego jak byście podpowiedzieli jak można ewentualnie go trochę podkręcić, to byłoby całkiem ok.

Powiem tak. Ustawiłem odpowiednie kodeki Video Codec Fast Motion MPEG 4, ? 720x480 NTSC. i nie klatkuje, zgrywa całkiem dobrze.

…a że konfigura zestawu ma 2 lata ,to wiem ,że juz dawno jestem w tyle…

JAk ktos może niech mi wytłumaczy co znaczy te 2600+ w przypadku mojego procka jak taktowanie ma 1900 ???

Cos takiedgo znalazłem>http://www.allegro.pl/item155584118_abit_kn9_sempron_3200_am2_nowe_gw_3l_fv.html#photo

TO 2600+ oznacza, że jest to odpowiednik pentiuma z zegarem 1,6GHz

Podnosisz FSB, pilnujesz temperatur, jak przetsaje być stabilny ustaiwasz dzielnik na pamięci, jak dalej to samo podnosisz pamięciom napięcie jak dalej to samo podnosisz prockowi napięcie (ale rozsądnie :stuck_out_tongue: ). Po podnieusiu o każde 15MHz estuj programem Prime lub super PI (16 mega) czy jest stabilnie. JAk coś nie tak to możesz obniżyć taktowanie o kilka MHz.

nie przesadzaj , każdy kto kupi nastepnego dnia jest już w tyle :mrgreen:

tu lektura , lektura i tak dalej. :slight_smile:

dzięki za pomoc…

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 19:44

Mam jeszcze jeden problem.

Jaki program byscie polecali pod szybką i dobrą obróbkę mpeg 2 na mpeg 4. Jednak ta karta dobrze nagrywa ,ale szybkie akcje jednak są cięte i klatkowane. Proszę o pomoc.