Jaki zestaw do monitoringu działki kupić?

Witam! Chciałbym kupić zestaw do monitoringu działki. interesuje mnie kamera która nagrywa gdy coś wyczuje, nagrywanie w nocy (podczerwien) i rejestracja na dysku/karcie (nie potrzebuje internetu).

Niestety słabo się na tym znam a na allegro jest tego mnóstwo,a różnice cenowe są kolosalne. 

Mogłby ktoś coś polecić albo powiedzieć ile kosztuje taka inwestycja?

http://allegro.pl/monitoring-podglad-przez-internet-2-x-kamera-z373-i4192229895.html

Czy to jest dobry sprzęt?

Nie wiem, jakoś nazwa ‘easy am’ nie budzi mojego zaufania, ale się nie znam. Monitoring zakładałem tylko u siebie. Ja się zdecydowałem na BCS i do tego jakieś kamery o rozdzielczości nie mniejszej niż rozdzielczość rejestratora i jestem zadowolony. 

 

O coś w tym stylu:

http://allegro.pl/zestaw-monitoring-bcs-900-linii-cmos-podczerwien-i4260648449.html

Tylko ja u siebie brałem kamerki z mocniejszymi diodami.

 

jakbyś miał gdzieś dalej kable ciągnąc, to są takie zasilacze, które łączą obraz i zasilanie w 1 kabel ‘sieciowy’ i potem przy kamerce jest rozdzielacz. Dzięki temu 1 cienki kabel ciągniesz do każdej kamerki (oczywiście możesz kłaść też kabel 2 w 1, ale sieciowy jednak mniejszy i łatwiejszy do schowania) i do tego można na dużo dłuższe odległości (to chyba ważniejsze). Ale to oczywiście dodatkowe koszty są, więc jak kamerki  nie za daleko to szkoda kasy. 

zobacz sobie produkt Mikavi YE2. Kamera wysyłająca informacje i nagrywająca jak coś pojawi się w jej polu widzenia. Fajna opcja np do monitorowania działki czy piwnicy. A szeroki kąt nagrywania 360 pozwoli nagrać wszystko. Nic nie umknie oku kamery

Pytanie tylko jak z jakością nagrania z takim kątem :slight_smile:

Sądząc chociażby po tym teście to całkiem nieźle to wygląda https://www.youtube.com/watch?v=acyJ7NQMGHc.

Obraz wyraźny. Twarze rozpoznawalne a to najważniejsze w tego typu urządzeniu. Kamerka YE2 na pewno sprawdzi się jako monitoring

Dysk sygeata 2 Tb to koszt 350zl, dobra kamera na nowym systemie podczerwieni 2mb to koszt 150zl,rejestrator nowej generacji chyba 4 to koszt 600zl, zasilacz około 100zl, transmiter po 30zl na kamerę, no i akcespoint żeby WiFi przerobić na kabel LAN to 150zl montaż koszt około 500zl-1000zl z gwarancją całość wychodzi ma 4 kamery minimum 2500zl netto…

Wątpliwo, żeby ktoś jeszcze czekał na odpowiedź. :wink:

Temat z maja 2014, ale co niektórzy z uporem maniaka odgrzebują temat i doradzają…

A to w 2021 nie można szukać zestawu do monitoringu działki? :slight_smile: Na hasło „zestaw do monitoringu działki” ten temat jest na pierwszej stronie Google.

kup fotopułapkę ,bateria trzyma 2 tyg.

1 polubienie

A gdyby dać porządny akumulator to pewnie dłużej, to chyba ma sens. :wink:

Dobrą praktyką jest rejestrator + switch PoE i kamerki IP. Obecnie minimum to 2MP a optimum to 4MP. Co do producentów to tanie i dobre - dahua Bcs hikvision i ipox, a dobre i drogie Sony, axing

W nieco droższej wersji takie kamery obrotowe Kamery IP obrotowe - Monitoring IP | Sklep NAPAD.PL

Również dają radę.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.