Jakich aplikacji brakuje wam na Maca?


(Pawelnr1) #1

Chciałbym mieć swój program w Mac App Store w dniu otwarcia ale kompletnie brakuje mi pomysłów. Najlepiej żeby propozycje nie były jakieś szczególnie skomplikowane ( nie napiszę Photoshop'a czy FinalCutPro w dwa tygodnie :slight_smile: )

Dzięki za wszystkie propozycje.


(Lotherok Andarin) #2

Brakuje multikomunikatora obsługującego sieć GG na poziomie WTW. Ma być lekki i prosty.


(Qba Lukaszczyk) #3

Ładna platforma na widgety, coś a la Yahoo! Widgets?

Może kalklator lub RSS reader?


(Xyrcon) #4

Ładna platforma jest wbudowana w system, nazywa się Dashboard. Baza widżetów: http://www.apple.com/downloads/dashboard/

Są tam przeróżne kalkulatory, czytniki RSS dla konkretnych stron lub ogólne, proste gry, translatory, słowniki, pogodynki i czego tylko dusza zapragnie.

Jeśli chodzi o multikomunikator, polecam Adium i jakiś przyjemny zestaw dodatków: http://www.dobreprogramy.pl/Adium,Progr ... 13361.html

Jest to najlepszy komunikator, jakiego używałam w ogóle (nie tylko na Maku), od czasów ekg2 i wydaje mi się, że nie ma sensu tworzyć mu konkurencji.

I może to dziwne, ale mi najbardziej na Mac OS X brakuje Apophysisa: http://www.dobreprogramy.pl/Apophysis,P ... 21835.html

oraz sensownego edytora tagów IDv3, który będzie miał zautomatyzowane numerowanie ścieżek, odczytywanie tagów z potraktowanych wyrażeniem regularnym nazw plików, zmianę nazw plików na podstawie moich tagów, pobieranie tagów z freedb albo musicbrainz i znajdowanie okładek. :slight_smile:


(Adirucio96) #5

TUTAJ jest trochę edytorów IDv3. iTunes też sam z siebie potrafi edytować tagi :slight_smile:

Zawsze można skorzystać z Wine lub VM :lol:


(Xyrcon) #6

No proszę Cię, bądźmy poważni. iTunes i jego edycja tagów... ech.

A moich wymagań nie spełnia większość edytorów, które są wymienione na stronie. Wszystkich nie testowałam, ale po pobieżnym przejrzeniu listy w opisie żadnego z nich nie widzę pobierania tagów z musicbrainz / freedb.


(Adirucio96) #7

No to zostaje maszyna wirtualna :wink:


(Xyrcon) #8

Nie... takie rozwiązanie mnie nie bawi. W końcu ktoś napisze albo ten program już istnieje i w końcu go znajdę :slight_smile:


(cinkibolek) #9

Tagr jest pod OSX to tagownia muzyki, jeśli Ci iTunes nie pasuje.

http://www.apple.com/downloads/macosx/audio/tagr.html


(Kogut 96) #10

Program do wizualizacji na PPC :lol:


(Adirucio96) #11

Chyba chciałeś napisać "wirtualizacji" :smiley: I nie mówimy o PPC tylko o Intelu :wink:

P.S. Zobacz na datę


(Maaagda111) #12

a ja tam nie marudze. D sie znalesc wszstko na maca. Co to znaczy brakuje... na macu po prsotu to jest inne. W sumei to moglibysmy odwrocic to pytanie. Czego brakuje w normalnych komach a ma Mac. :smiley:


(sla17) #13

Fakt, dobór oprogramowania po przesiadce z jednego systemu na drugi może być trudny, bo przyzwyczailiśmy się do jakiś rozwiązań - albo zobaczyliśmy, że gdzieś jest tak i doszliśmy do wniosku, że gdzieś jest lepiej, wygodniej :smiley:

Osobiście za dużo z Mac OS X nie miałem za wiele do czynienia (kurde, gdyby mi komputer nie padł z dnia na dzień to wiosną ew. teraz latem mógłbym sobie Maca Mini sprawić, a tak muszę siedzieć na PC :smiley: Ale brakuje mi komunikatora o tak dużych możliwościach konfiguracyjnych - co jak co, ale Miranda IM jest bezkonkurencyjna i może wymaga wielu godzin przy konfiguracji, ale po tych czynnościach bije wszystko inne.


(Maaagda111) #14

Ahh ja mam macbook pro ale powoli sie yastanawiam cyz nie strzelic sobie jeszcze duzego monitora w domu bo w sumie troche go brakuje.

-- Dodane 12.03.2012 (Pn) 17:13 --

Hehehe normalnie nie moge czasami z tyhc ludzi kole gdzies sie wypowiadal ze on moze z promocji Groupon skorzysta zeby sobie kupic maca. taka to promocja ze placic 19 zl a masz 50 do wykorzstania. No to faktcznie wygrana sprawa.