Jakich programów do grafiki używacie?

No niestety, trochę on kosztuje. Może tu kupisz taniej, ale upewnij się jaka jest licencja.

Wolałabym w sklepie internetowym kupić, przez allegro jednak troche się boje, może kupowaliście programy/gry/systemy operacyjne przez internet ?

GIMP 2.4, PS 7.0 CE

Już się zdecydowałam na photoshopa, prosiłabym jedynie o pomoc w wyborze miejsca zakupu programu, tak żebym nie musiała jednak płacić ponad tys złoty za program na licencji :wink:

To jak chcesz to zrobić? :slight_smile:

chyba że starszą wersję… ale nie wiem czy są sprzedawane…

Może z jakimiś aparatami itp…

Jak już muszę to używam GIMP-a. To chyba najbardziej rozbudowany program do grafiki, na jaki mnie stać :smiley:

mari_s1 , tu masz porównanie cen Photoshopa. Photoshop CS3 poniżej 2 tyś raczej nie kupisz.

Oj kiepsko to wygląda, ale nic nie poradzę, będę musiała zainwestować. Ten sam ps z licencją może być oczywiście na kilku komputerach ?

oczywiście nie :wink: w przeciwnym razie byśmy się zrzucili w 2000 osób po złotówce i sobie instalowali :wink:

XnView, IrfanView, FastStoneMaxView, FsViewerExe- z darmowych.

PhotoCleanExpress, Ashampoo Photo Commander 3, camm2pc- pełne wersje dodane do różnych gazet.

Najczęściej używam XnView, bo bezstratnie zmienia rozmiar zdjęć.

ja używam do grafiki photoshopa i corel draw x3…corel wcale nieprofesionalny nie jest…dużo firm zwiazanych z reklamą go używa…a grafika w nim tworzona spokojnie nadaje sie do wycięcia na ploterze…wiem bo moja mama procuje właśnie w firmie reklamowej i nie jest to jakaś mała firma w piwnicy tylko porządna firma i jakoś wszystkim tam corel spokojnie wystarcza…pozatym inne firmy reklamowe też go spokojnie używają…

Paint, Photofiltre, PixResizer… Do wszystkiego wystarcza, już się nie bawię w PH.

U nas też jest Corel, a to tylko dlatego, że Illustrator niezbyt dobrze czyta pliki z Corela, a i klienci i niektóre drukarnie przysyłają, albo wymagają plików w tym formacie. I fakt, do wycinania ploterem czy to do folii czy termicznym Corel się nadaje. Co nie znaczy że nie można tego samego zrobić w Illustratorze. Jest tylko jeden problem, Illustrator nie zapisuje plików w formacie *.plt a tylko taki łyka FroamShaper z plotera termicznego.

…do wycinania ploterowego. Ba nawet można nim złożyć katalog, folder, czy ulotke. Z tym, że w InDesignie zrobi się to szybciej, lepiej i wygodniej (w połączeniu z Illustratorem i Photoshopem). Bardzo niewiele firm reklamowych używa Corela tylko i wyłącznie, a jeśli już, to takie, o których sam wspomniałeś.

Używam głównie darmowych: Inkscape, Paint.NET.

jedne z najlepszych (bynajmniej według mnie) programów graficznych do wektorowej i rastrowej

Lightwave 8, Photoshop 7, Artweaver.

Gimp 2.5 , Paint

Os X : 3ds Max 2008 + Photoshop CS3. Na Windows nie mam żadnego programu graficznego.

Linux: GIMP 2.6.2, Google Picasa, Eye of GNOME 2.24.1 windows: GIMP 2.4, windowsowa przeglądarka plików graficznych i Paint