Jakich szkód OC nie pokrywa?

Jakich szkód nie pokrywa standardowe OC? Mam namyśli, to czy są jakieś sytuacje, w których OC może odmówić wypłaty lub zarządać zwrotu zapłaconego odszkodowania?

w OWU masz wszystko zawarte. Na pewno wyklucza pokrycie strat przez ubezpieczyciela fakt bycia pod wpływem alkoholu lub innych używek zakazanych (narkotyki, dopalacze itp) w trakcie zdarzenia.

Jeżeli pytasz o obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu, to zajrzyj do Dz.U.2018.0.473 Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, art. 38 (w którym określono za jakie szkody ubezpieczyciel nie odpowiada) i art 43 (gdzie określono kiedy ubezpieczyciel może dochodzić odszkodowania od kierującego pojazdem).

ps. @toones, nie jest tak jak napisałeś. Z OC, pijanego albo naćpanego sprawcy, wypłaca się poszkodowanym odszkodowanie ale potem ubezpieczyciel domaga się jego zwrotu od tego sprawcy.

Wiem. Suma summarum i tak ostatecznie koszt ponosi sprawca. Dlatego nie napisałem tego o czym wspomniałeś. pozdrawiam

Twoja odpowiedź sugeruje, że wtedy poszkodowani nic nie dostaną :wink:

Masz rację, własnymi i tylko dla mnie zrozumiałymi skrótami myślowymi zapędziłem się w kozi róg :smiley: Masz w 100% rację, słuszna uwaga.