Jakie akumulatorki firmy Varta? Odpowiednik Sanyo Eneloop


(pstrowsky) #1

Stoję przed wyborem ogniw AAA, chciałem kupić coś z Varty. Które akumulatorki tej firmy są najbardziej zbliżone parametrami do Sanyo Eneloop? Na stronie producenta są tylko jakieś zdawkowe informacje. Zależy mi na tym aby akumulatorki nie traciły zbyt dużo ze swojej mocy wraz z upływem czasu. Czyli nie mogą być podatne na samorozładowanie. Będą one wykorzystywane na przykład w ciśnieniomierzu lub aparacie fotograficznym czyli mogą leżeć dość długo nieużywane ale podczas użytkowania muszą zapewnić odpowiednią moc, tak jak bateryjki alkaliczne.


(xyzzyx) #2

Gdybyś mierzył co dzień ciśnienie to akumulatory sprawdziłyby się. Jeżeli robisz to sporadycznie to zdecydowanie baterie. Tak samo zresztą jak np. do zegarów, pilotów itd. Eneloop*ów Sanyo używam 8 sztuk(m.in. do aparatu)-świetne, polecam. Jeżeli chciałbyś złożyć pakiet do jakiegoś sprzętu, są również dostępne wersje z “wąsami” do lutowania. Ja w ten sposób złożyłem pakiet do skanera “Alinco” za 28zl. Fabryczny kosztowałby mnie 150zl.


(Witekd1) #3

Witaj.Skoro nie chcesz #-o najlepszych czyli Eneloop-ów,które co prawda większe (AA) u mnie w ciśnieniomierzu super się sprawdzają.

to od najlepszych http://www.varta-consumer.pl/pl-PL/Prod … A-1000-mAh ale ciężko je znaleźć,

proponuje http://www.varta-consumer.pl/pl-PL/Prod … AA-900mAh; np.są tu https://www.hurt.com.pl/4-x-akumulatork … p9645.html


(pstrowsky) #4

Duże Eneloop użytkuję w aparacie fotograficznym, sprawują się dobrze ale chciałem sprawdzić ogniwa innej firmy, Varta nigdy nie była zła i oferowała dobrą relację cena/jakość postaram się doprecyzować pytanie. Na stronie producenta można obejrzeć w tej chwili srebrne POWER ACCUS AAA 900 mAh oraz złote PROFESSIONAL ACCUS AAA 1000 mAh. Przy srebrnych widnieje jasna informacja, że są to gotowe do użycia akumulatorki long live czyli można się spodziewać czegoś w rodzaju Eneloop a przy tych drugich nie ma żadnych informacji tylko podano, że jest to podobnie jak w pierwszym przypadku “Akumulatorek niklowo-metalowo-wodorkowy” ale ani słowa o redy2use czy braku efektu samorozładowania. Czy ktoś je użytkował i może coś konkretnego na ich temat powiedzieć? Czy na przykład jak polezą sobie miesiąc w szufladzie to da się ich używać bez ładowania?


(Atronics) #5

Witaj

http://www.ramtech.pl/823,4_x_akumulato … 000mAh_box


(xyzzyx) #6

-mowa jest jednak o Eneloopach http://www.ramtech.pl/4241,4_x_Sanyo_XX … AA_2500mAh Poza tym kol. Pstrovsky wyraźnie pisze że poszukuje coś z Varty.


(Witekd1) #7

Tu masz mały test obu wersji http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze … varte.aspx

są bezupływowe.

Pdr


(eddie71) #8

Jeśli ma być odpowiednik Eneloop to te:

http://www.varta-consumer.pl/pl-PL/Products/Rechargeables/Power-Accus/AAA-900mAh.aspx#AAA-900mAh

Ready2Use


(Tapir1960) #9

Jak VARTA to te: https://www.hurt.com.pl/4-x-akumulatork … p3588.html lub https://www.hurt.com.pl/4-x-akumulatork … 10108.html


(eddie71) #10

Teraz wszystkie znaczące firmy mają w ofercie akumulatory z podobną technologią.Varta,Duracell,GP,Sanyo,Energizer itd.

Możesz się też zastanowić na baterią litową.

Energizer Ultimate LITHIUM AAA L92 z napięciem 1,5 volt.

http://allegro.pl/bateria-energizer-lithium-aaa-l92-2szt-i2924945399.html

Data ważności: 15 lat


(pstrowsky) #11

Jeśli znasz odpowiedniki dla Eneloop innych firm to podlinkuj (byle nie do aukcji Allegro) lub podaj nazwy może ktoś jeszcze skorzysta.


(eddie71) #12

Nie znam konkretnej strony ze spisem wszystkich znanych odpowiedników akumulatorów Sanyo Eneloop.

Na stronie podanej przez piotrci jest trochę opisu.

Varta - Ready2Use

Duracell - StayCharged

GP - ReCyko

Sanyo - Eneloop

Energizer - Extreme

Panasonic - Infinium,Evolta

Camelion - Always Ready

Trzeba wziąć pod uwagę różne wersje tych akumulatorów.

Na przykład są 3 wersje Sanyo Eneloop w zależności od tego do czego chcemy tego użyć:

http://eneloop.pl/t/84,Porownanie

Warto też mieć do tego ładowarkę procesorową najlepiej z możliwością regulacji prądu ładowania.Ja w mojej nie mam tej funkcji i wydaje mi się,że jest za duży prąd ładowania,ale nic nie mogę zrobić.Oczywiście szybko ona ładuje akumulatorki,ale przeważnie nigdzie mi się nie śpieszy i wolałbym żeby mniej się nagrzewały podczas ładowania.


(Cukier303) #13

Polecam cały zestaw, u mnie sprawdza się super.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2985657094