Jakie anteny do routera (t-mobile)?

Witam.
Od pewnego czasu walczę z niestabilnym łączem ostatnio nawet udało mi się je trochę “ogarnąć”. Ale wczoraj zaobserwowałem ciekawą rzecz i piszę żeby się upewnić czy to wgl ma sens. Mój router to t-mobile huawei b315, założyłem do niego 2 anteny jak najdłuższe bo mieszkam na odludziu. Wczoraj gdy przełączyłem opcje ustawienia anten z pierwszego i drugiego wyjścia czyli na te moje 2 długie anteny na wbudowaną to okazało się że ta wbudowana działa o niebo lepiej. Czy to możliwe że te anteny po prostu nie pasują do tego modelu ? Jeżeli tak to jakie kupić ?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Jedyny sens mają anteny zewnętrzne, wszelkie plastikowe “patyki” nie mają racji bytu.
Przykładowy model zewnętrzny to np sorensen 17dBi czy cybertech 15dBi, obie MIMO dedykowane pod 1800MHz. Ewentualnie możesz sprawdzić w LTEWatch wymuszając konkretne pasma, na którym paśmie masz najlepsze wyniki i pod taką częstotliwość dopasować antenę.

I to powinno zlikwidować wszelkie zaniki sygnału i ustabilizować łącze ?

Jeśli problemy z łączem wynikają z niskiego poziomu sygnału to na pewno antena zewnętrzna pomoże.

I te dwie wymienione wyżej powinny wystarczyć :?

Antena oczywiście wystarczy jedna. Każda z nich jeśli będzie wersji MIMO, będzie mieć dwie wtyczki które podłączasz pod Huaweia. Po zakupie czeka cie montaż na zewnątrz budynku i dokładne ustawienie na nadajnik. Kabel antenowy powinien być jak najkrótszy, ze względu na wysokie tłumienie. Optymalnie aby miał do 5m, max 10m.
Dopiero wtedy będziesz mógł cieszyć się z bardziej stabilnego łącza.
Możesz podać lokalizacje nadajnika,z którego korzystasz ale praktycznie na pewno działa on m.in na 1800MHz.