Jakie auto do 40.000zł?

Jakie auto proponowalibyście do 35.000, max, 40.000 złotych? Chodzi mi o coś rodzinnego, a zarazem sporego. Mam na oku Opla Vectrę C od roku 2006 i VW Passata B6 też gdzieś od tego roku. Może coś innego proponujecie? Chciałbym auto najlepiej od 2006 roku w górę, zmieścić się w tej cenie i żeby auto było w dieslu i mało paliło :lol: (takie rzeczy to tylko w eee… xD?).

Alfa 159, Accord, Volvo s60/80, Saab 9-3.

Skoro podajesz volvo s60/80, to może podałbyś także ich bliźniaków z fabryki Forda? Przecież pod karoserią mają prawie to samo…

Co masz konkretnie na myśli?

Prawie robi dużą różnicę - pod względem wykonania, jak i później pracy silnika :roll:

Zajrzyj na stronę http://chcekupicauto.pl/ dobierz odpowiednie wymagania i być może dostaniesz jakieś interesujące informacje.

Mazda 6 ;).

Myślałem też o Maździe 6, ale większość tych aut jest w benzynie, a ja już się zawiodłem na benzynce - spalanie i chciałbym diesla :lol: .

Diesli też dość sporo jest ;).

Pierwsza z brzegu :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/item963974767_mazda_6 … basto.html

Nie. Prawie nie robi żadnej różnicy. Silniki są właśnie te same (zresztą, w każdym volvo tak chyba było - 440 ma silnik bodajże Renault) a podstawa każdego samochodu to konstrukcja podwozia. Więc, płacimy jak za Volvo, dostajemy nędznego Forda. A teraz kupując Volvo - kupujemy chińczyka, na dodatek…

No ok, tylko podaj mi proszę konkretne modele Forda, na których budowane jest np. S60 czy S80. Mondeo na przykład?

Passat B6 bardzo dobry wybór ale za 40tys nie znajdziesz

Jak nie masz min 45-50 to nie szukaj tego modelu bo natrafisz na “bezwypadkowy”

Autorze tego tematu, proponuje rozejrzeć się za Oplem Astrą Combi od rocznika 2007. Kolegi tata kupił takowy model z 2007r. z malutkim przebiegiem ( wszystko udokumentowane), bezwypadkowy - i nie jest ani za duży, ani za mały - silnik 1.9 diesel i 150 koników pod maską :wink: .

Cena około 35tyś.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11962859

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10984256

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10449905

Jeśli rodzinny i duży to polecam VV Passata Combi.

Autko jest bardzo wygodne, rodzinne, duże, jeśli wybierzesz z opcją 4x4 to masz też dobrą trakcję, no i dość silne.

…i zwiększa się spalenia naszego autka :wink: Bo już dodatkowe dwa kółka musi napędzać :roll:

Passaty, Golfy - to częste auta, która mogą Wam zniknąć z pod bloku :wink:

To może niech fiata 126p kupi, wtedy nie zniknie z pod bloku, choć jeśli chodzi o golfy to mi osobiście się nie podobają.

Nie mów z głupią ironią. Wystarczy poszukać na google statystyk z Policji i sam się przekonasz?!

jeśli rodzinne to raczej wyklucz saaba bo to bardzo małe auto (wewnątrz), już lepiej jest w alfie 159 którą ci polecam z czystym sumieniem miałem przyjemność pojeździć przez 2 m-ce jeździ super ,wygląda super ogólnie jest super 8) no i awaryjność z tego co wiem jest duuuuuuuuuużo mniejsza niż u poprzedników , jakby zresztą nie patrzeć to szefem alfy od jakiegoś już czasu jest śpec od BMW M-series 8) . Kolejne auto które można polecić to peugeot 407 , no chyba że się boisz sąsiada i znajomych którzy będą od razu wytykać że francuz ale ten stereotyp w tym przypadku można schować gdzieś , natomiast jeśli chodzi o mazde 6 w dieselu to trzymaj się od niej z dala bo są z nią problemy chyba że zdecydujesz się na benzynkę to jak najbardziej TAK :wink: ford mondeo i volvo V 40/70(tym bardziej w D5)(strzeż się V50 bo elektryka strasznie w nich zawodzi a koszty napraw nie są wcale takie małe) też będą dobrym wyborem a ten pierwszy szczególnie plusuje w ilości miejsca :slight_smile: jest jeszcze jaguar X-type (to prawie to samo co mondeo) ale to już zależy od twojego stylu czy podobają ci się auta eleganckie ,sportowe, nowoczesne… itd… mi osobiście X-type się bardzo podoba ale wiadomo są gusta i guściki …

Najlepiej pojeździć po komisach poszukać takich aut przejechać się, przymierzyć się i wybrać ten który ci najlepiej pasuje :wink:

a passaty i golfy itp. to tak jak napisano wcześniej , są częstym kąskiem dla złodziei (zależy też od miejsca gdzie mieszkasz ) ale ja bym odpuścił nie tylko dla tego , te auta dla mnie są strasznie monotonne mało ciekawe ogólnie rzecz ujmując nudne do pożygu , no i jeśli się nie mylę to passaty miały duże problemy z silnikami diesla tak samo zresztą jak audi A4 z tych samych lat :wink: ale jeśli cie to nie przeraża to proszę bardzo

To prze cukierkowate auta, gdzie co chwilę elektronika pada!

Wiem, bo po pierwsze mój wujek, takowy model ma i co chwilę jest w serwisie. Zresztą wystarczy wejść na forum Peugeota - same problemy z elektroniką. Jeśli już chcesz coś z tej firmy - to moim zdaniem 207 ( najmniej bajerów ma ), ale to średni samochód.

Faktycznie może i fajny - ciekawe czy tak powiesz jak pojedziesz do mechanika i za głupie hamulce zawoła z 5 kafli :smiley:

Tutaj bym nie kupował aut - zazwyczaj mają cofnięte liczniki, oraz są ze Śląska = po powodziowe :stuck_out_tongue:

Najlepiej kupić od jakiegoś właściciela z pod domu. Wtedy mamy większą pewność, że auto jest “w porządku”. Ale to moje zdanie :stuck_out_tongue:

jeśli chodzi o samą firmę VW to jest ona jak najbardziej udana! Samochody te są najmniej awaryjne.

Ciekawe, ciekawe - proszę o jakieś dowody…

Jeśli ktoś ma zamiar wydać 40 tys. na autko to niech liczy się z tym, że musi je gdzieś przechowywać i nie mówię tu o miejscu “pod blokiem”.