Jakie będą najlepsze elementy na komputer do gier?

Czy te podzespoły stworzą dobry komputer:

Intel Core i5-670

płyta główna: GA-Q57M-S2H

karta graficzna: GTX 295

RAM: goodram DDR3 1333Mhz 1GB razy 3 (trzy kości po 1 gb)

(dysk segate 500gb)

Jaki wybrać najlepszy zasilacz?

i co można zmienić żeby złożyć lepszy komputer który sprostał by takim wymaganiom gry: procesor 3.40ghz, karta graficzna 1gb, ram 3gb

Ja bym się przede wszystkim zdecydował na 2x2 GB RAM, aby smigało w dual channel :smiley:

Od kiedy to Cpuneczku DDR3 tworzy dual channel?

Bierze się 3 kości dla triple channel, choć różnica w wydajności jest niezauważalna.

Faktycznie :smiley: to chyba przez to, że jestem zmęczony :frowning: wybaczcie.

RAM dlatego 3GB bo system(32bitowy) więcej i tak nie widzi to i wymagania gier długo nie przekroczą 3GB a gdy będzie trzeba to po prostu włożę w płytę ze dwie kości więcej i po sprawie.

Ja bym nie brał takiej drogiej karty bo to się nie opłaci - lepiej se wziąść HD5870 lub GTX 260 bo na obecne czasy to i tak nie wykorzystasz mocy tej karty, a procesor to se weź i5 750 4-rdzeniowy (http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/aTUlMjA3NTA=/category/1/) bo ten 670 to ma niezły żart cenowy :smiley: :smiley: :smiley: lub AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition (http://www.komputronik.pl/index.php/product/90426/Podzespo_y_PC/Procesory/AMD_Phenom_II_Quad_Core_965_BOX_Black_Edition.html) =D>

A najlepiej HD 5850.

GTX295 to karta dwurdzeniowa, a to niesie za sobą same wady, przede wszystkim zużycie energii. Poza tym karta nie ma DX11 i ma stary proces technologiczny 55nm.

jak ma być DX11 to kup se za ~600zł HD5770 to jeszcze ci taniej wyjdzie, a karta jest bardzo dobra bo sam takową posiadam i jestem zadowolony :smiley: i podaj najlepiej jaki fundusz przeznaczasz na kompa.

ale jego trzeba by było podkręcać żeby grę o wymaganiach 3.4GHz “pociągnął”

bo w danych producenta to nawet z funkcją turbo tyle nie osiąga a i5-670 normalnie ma 3.46

Te 3,4ghz musi się odnosić do procesora starszej klasy (najpewniej jednordzeniowego pentium 4), więc nie ma żadnej obawy. Zauważ, że i5 670 ma 2 rdzenie, podczas gdy i5 750 4 rdzenie.

Najlepiej byś powiedział co to za gra tak wymagająca, a nie był tajemniczy. :stuck_out_tongue:

A procka tak czy tak warto podkręcić.

to przykładowe minimalne wymagania jakie może posiadać gra na przykład za dwa lata

aktualnie najbardziej wymagającą to widziałem 3.2ghz

A teraz mam pytanie: Czy uruchamiacie gry których wymagania przekraczają możliwości waszych komputerów :?:

Mój obecny zestaw:

AMD Athlon 64 X2 4200 (2.21Ghz)

GeForce 7600GT 256MB

RAM 1GB

czy na takim czymś można bez ryzyka próbować odpalić przykładową grę z wymaganiem: 2.6ghz, grafika 256MB, ram 1GB

Jak gra ma minimalne wymagania wyższe niż oferuje sprzęt to zapewniam, że np. procka ci nie podkręci. Albo się nie uruchomi albo będzie się niebotycznie cięła. Co najwyżej mogą się komponenty mocno nagrzać bo 100% możliwości będę zużywały

Wszystko zależy jaka płynność cię satysfakcjonuje i jaki wymóg nie został spełniony. Na wymagania dawno przestałem zwracać uwagę.

Warto zapoznać się z podkręcaniem. Można łatwo zwiększyć wydajność procesora nawet o połowę. Na przykład twój X2 4200+ (jeśli jest na brisbane) pójdzie z częstotliwością 2,9-3,1GHz.

Takie core i3/i5 na 32nm bez problemu robią 4,2GHz, a przy odrobinie doświadczenia jeszcze więcej. Nawet najtańsze.

To może złożycie mi koledzy zestaw od podstaw łącznie z dobrym monitorem który będzie dobrym komputerem do gier bo jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem.

(tak chociaż żeby przez 2 lata nie trzeba było go modernizować ani podkręcać)

między innymi w takie gry chciałbym grać w najlepszej jakości:

-GTA 4

-CRYSIS 1

-MASS EFFECT 2

-METRO 2033

limitu ceny nie podaje bo to wszystko i tak na kredyt także tysiąc w tą czy w tą a i tak wiadomo że dużo trzeba zapłacić

http://forum.dobreprogramy.pl/zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html Może tutaj luknij :smiley:

Z podkręcania zawsze można poczuć korzyść. Często to czy kupisz procesor za 300 czy za 1000 to na jedno wychodzi, bo po podkręceniu niewielka jest między nimi różnica.

Zwłaszcza w takich grach jak napisałeś (GTA 4, czy Crysis).

zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html

A zestawy masz tutaj. Ja bym brał coś z HD 5850, jeśli taka cena jest jeszcze akceptowalna, bo dochodzi jeszcze monitor do tego.

Co do monitora polecam Benq z ledami, tanie i dobre.