Jakie bit programow, dla systemu 64 bit

Mam system win 10 64 bit. Tak się zastanawiam, jaka wersja programów 32 lub 64 bit, jest najlepsza dla systemu 64 bit?

64bit. Najwięcej różnicy odczujesz w przypadku programów do kompresji, obórki audio/wideo etc. 64bitowa wersja programu pozwoli także na wykorzystanie więcej pamięci.

Wyjątkiem może być np. Microsoft Office, bo tam większość dodatków jest tylko zgodna z 32bit wersją.

Aha, dzięki.

Wszystko zależy od programisty/ów. Jeśli pisze pod wątki to program lepiej działa na x64, jeśli nie (większość) to nie ma znaczenia, ale każda zmienna w takim programie (x64) zajmuje więcej pamięci (x2) niż w x32 :stuck_out_tongue: Nie znaczy to że np Firefox x32 będzie zajmował w pamięci 2x miejsca niż x32 :> zmienne są deklarowane tymczasowo :> ale dla zasady lepiej korzystać z programów pisanych w x64, niż trzymać się starej technologii :wink:

Czyli jaki używać? już się pogubiłem.

Jeśli masz system 64-bitowy to naturalnie 64-bitowych programów - to chyba logiczne…

1 polubienie

Od kiedy ? w jakim języku widziałeś takie cuda ?

Pomału przechodzę na programy 64bit

Może masz rację, nie jestem zawodowym programistą i pewnie palnąłem głupotę nie do końca rozumiejąc jak zmienne traktuje kompilator.