Jakie buty do chodzenia po asfalcie?

Zauważyłem jedno ,gdy chodzę nawet z 5 kilometrów po galerii handlowej ,po trawie ,chodniku .Nogi nie bolą tak jak przy chodzeniu po asfalcie ,z 300 metrów pod górkę po asfalcie równa się 5 kilometrom po galerii .Przecież to jest nie dorzeczne ,czemu się tak dzieje .Jakie obuwie w tym wypadku stosować czy buty trekkingowe pomogą ,niestety są miejsca w naszym kraju odpowiedniku zielonej wyspy premiera ,co nie ma chodników i trzeba ganiać po asfalcie :evil: .

szukaj czegoś na grubej podeszwie

może spróbuj jakieś amortyzujące wkładki do butów

Najlepiej zrobisz jak pójdziesz po poradę do ortopedy.

1 polubienie

Znalazłem takie buty ,ponoć idealne do koszykówki (to zapewne podeszwa amortyzująca ).Więc powinny być dobre

http://allegro.pl/nike-the-overplay-v-r … 05475.html

kamil_w wiem ale za naszego kochanego rządu na termin się czeka nawet 1.5 miesiąca.Tak ostatnio pan Premier zachęcał do zakupów w marketach bo taniej,niech sobie jeszcze kupią tam buty i odzież :stuck_out_tongue: .

A później się dziwić ze Połowa Polaków ma problemy ze stawami ,jak kochane rządy tak uregulowały zarobki .Szlak może trafić ze za granicą tańsze markowe ciuchy i obuwie ,a płace 4 razy wyższe.Pamiętam jak w latach 90 śmiali się z Rumunów żebrzących ,a teraz w większych miastach wystarczy spojrzeć ilu jest takich Polaków.

Na szczęście jest internet i można coś kupić w miarę rozsądnych cenach.

drobok tak się składa ze mogę w tym sklepie odebrać osobiście ,niestety nie widzę numeru 44 .

Ja bym butów na allegro nigdy nie kupił, już wole market :stuck_out_tongue:

A próbowałeś wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę “forum ortopedyczne”?

A jeśli chodzi o zakup butów przez internet, to fakt - jest to ryzyko. Ja zawsze chodziłem do normalnych sklepów, przymierzałem, wybierałem, a później zamawiałem przez internet (w sklepach, a nie na aukcjach). Obecnie mam już swój ulubiony model, który co sezon jest odświeżany i jeśli mam kupić buty do chodzenia, to już nie szuka, tylko od razu zamawiam te jeden jedyne.

Wiem… kobiety mogą tego nie zrozumieć. ^^

Jakieś tam ryzyko na pewno jest , ja np. od kilku lat zaopatruje się w sklepie internetowym Mustang , nigdy jeszcze się nie zawiodłem , obsługa super, można ze sprzedawcami rozmawiać na GG i pytać o wszystko żeby nie kupić czegoś nie pasującego do naszych rozmiarów, ale fakt że jak pierwszy raz się zdecydowałem się na zakup butów u nich to się obawiałem czy nie będą za duże lub za małe , bo wszyscy dobrze wiemy jak teraz jest z tymi rozmiarami , tu niby w rozmiar 43 wejdziesz , a już w innego buta o tym samym rozmiarze nogi nie wsadzisz.

ja kupilem przez neta juz z 6 par butów i wszystkie pasowaly : d

Jakie macie zdanie o Nike ,bo z tego co czytałem na forach opinie są dobre .A o adidasach słyszałem ze fabrykę przenieśli do Chin ,a w butach za ponad 300zł zapadła się podeszwa jak w butach z marketu za 50zł :o .

Z doświadczenia i przechodzonych kilometrów najbardziej polecałbym buty przeznaczone do Nordic Walking , najbardziej przystosowane buty do zmian terenu i podłoża, wypróbowałem już kilka par butów przystosowanych do tego typu rozrywki, główne zalety to: wygoda, dobra wentylacja i wytrzymałość. :wink:

No i co z tego że do Chin? Nie wszyscy Chińczycy robią złej jakości wyroby. Polecam Nike.

A co o takich butach sądzicie na stronie producenta czytałem ze podeszwa imituje chodzenie na bosaka i zapobiega płaskostopiu ,przy intensywnym bieganiu.I wzmacnia mięśnie o 30% tyle żeby się nie okazało ze to tylko reklama .

http://www.kdc.pl/buty-zdrowotne-walk-m … 76787.html

To już są zwykłe chwyty marketingowe , ‘‘pij mleko będziesz wielki’’ …

hehe ciekawe czy ksztaltuja pośladki ; P

Ja tam sobie zachwalam jako uniwersalne buty Dr Martensa - sprawdzają się i na asfalcie i w terenie :slight_smile:

Glany polecam dobre wytrymałe skórzane buty,jak w nich trochę pochodzisz będą mięciutkie i wygodne ew buty wojskowe :slight_smile:

Tylko najpierw będzie jakieś do 2 tygodni męki zanim się do stopy ułożą :lol:

Kupiłem buty Walk Maxx dziwnie się chodzi tak jakby po miękkim podłożu ,ale jestem bardzo zadowolony nogi się nie męczą a buty Niemieckie.

Przypomniala mi sie jedna rzecz …

Kiedyś kupiłem takie fajne wkładki do butów że na środku styopy miały plastikowa wkladke a całe były bodajze z baraniej skóry i dość grube , bardzo dobrze amortyzowały , zobacz za czyms takim w obuwniczym