Jakie chłodzenie do AMD Phenom II x6 1100T


(Maxi200) #1

Tak jak w temacie jakie chłodzenie wybrać do AMD Phenom II x6 1100T Zależy mi bardzo na jak najcichszej pracy. Cena to max 150zł.

zastanawiam się nad :

SilentiumPC Spartan HE923 http://www.agito.pl/chlodzenie/silentiu ... acc=426671 cena bardzo atrakcyjna ale czy będzie naprawdę cichy?

lub

SilentiumPC Fortis HE1225 http://www.agito.pl/obudowy/silentiumpc ... acc=426671 tutaj z kolei zastana mnie czy zastosowanie tak wielkiego chłodzenia nie zasłoni gniazd ram. Płyta jaka posiadam to Asus M4A78T-E http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-m ... 43411.html wykorzystuje wszystkie gniazda.

Czy macie może jakieś inne lepsze propozycje?


(Adi636) #2

bierz Fortis jeśli masz taki budżet :wink:


(Michal Kolatek) #3

Aktualnie używam Spartana i na hałas nie narzekam, tu jest test głośności Spartana:

http://chlodzenie.net/reviews/ekonomicz ... age/all/1/

Nie patrz na takie rzeczy jak wentylatory Ulta Quiet 10 dBA, bo to fikcja.

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... tylatorow/

Tu są zdjęcia, jak pamięci nie mają wielkich radiatorów to nie będzie problemu, sprawdź czy Ci na wysokość wejdzie, jak będziesz miał za wąską obudowę to boku nie zamkniesz.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/S ... -2898.html


(Plandeka666) #4

na płycie głównej Asus M4A79 XTD Evo zachodzi na 1 slot ram ale kość bez radiatorów wejdzie co do głośności i wydajności to jest 100 razy lepiej niż na boxie. Mój procek to AMD Phenom x4 955 BE


(Maxi200) #5

on kosztuje 130 zl a wiec cena jak najbardziej mi pasuje tylko czy będzie pasował do mojej płyty? chodzi mi o te gniazda ram, czy radiator lub wentylator ich nie przysłoni? tak jak na tym zdjęciu poniżej które przedstawia zamocowanego Fortisa na intelu (w przypadku amd chyba będzie odwrotnie ustawiony, wentylator będzie wychodził w stronę gniazd ramu chyba, że się mylę)

Bo co do cichej pracy tego chłodzenia niemożna mieć wątpliwości?

fortis6.th.jpg

-- Dodane 20.05.2011 (Pt) 22:56 --

Tak popatrzyłem to wygląda na to, że rozmieszczenie układów na tych płytach jest bardzo zbliżone do siebie jak nie takie samo. A jakie masz kości? Ja mam zwykłe Goodram DDR3 2048MB 1333MHz CL9.0 BOX a więc może wejdą to, że nie będzie można wyjmować pierwszej to w zasadzie by mi nie przeszkadzało.


(Michal Kolatek) #6

Podałem test z lepszymi zdjęciami i jak nie masz wysokich radiatorów to nie będzie problemu, tak się tego chłodzenia nie montuje, ma wiać na tylną ściankę, a nie kartę, z resztą łożysko w tej pozycji szybciej się zużyje.


(Maxi200) #7

Biorę spartana z pewnością jest dużo cichszy od boxa a jak okazało by się, że jest za głośny to dokopię jakiś super cichy wiatrak. Fortis był by na pewno lepszy ale jak wyliczyłem to nie zamknę obudowy bo jest za wysoki.


(Plandeka666) #8

Tak mam zwykłe kości goodrama co do zamknięcia budy to ledwo mi sie mieści z wentylatorem na ściance


(T Luk) #9

Boczny wentylator trzeba zdemontować, przy coolerach CPU typu tower on tylko zaburza obieg powietrza.


(Maxi200) #10

Mimo to decyduje się na Saprtana w razie czego jak było by za głośno mam dodatkowy wentylator który dam z drugiej strony radiatora i zmniejszę obroty.