Jakie chłodzenie do Radka 4850?

Witam.Chciałbym zmienić chłodzenie na mojej leciwej już karcie Radeon 4850 512mb ddr3 firmy Gigabyte z chłodzeniem Zalmana.Chłodziwo nawet jak karta była nowa było strasznie słyszalne a teraz po 3 latach użytkowania to jest masakra :wink: Jakie zastępcze chłodzenie mi proponujecie oraz pastę?Karta będzie ,kręcona,

Jeśli znajdziesz gdzieś to chłodzenie to polecam Prolimatech MK-26      >> http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=2484&subid=2565#showtab

Heh trochę za drogo.Ja bym wolał tą kartę sprzedać i dołożyć tą cene co za te chłodziwo i kupić nowego radka 7770 :slight_smile:

najtaniej będzie wywalić stary wiatrak i wstawić nowy, zmienić pastę i jazda.

wiatrak kupujesz jakiś do obudowy i podłączasz go do płyty gł w celu ręcznego sterowania obrotami lub w stare kable od starego wiatraka co może czasami się nie sprawdzić. musisz zmierzyć wielkość radiatora i do tego dokupujesz wiatrak który obudową będzie sie opierał na radiatorze. następnie musisz go czymś przymocować - nitka, drut itd i masz niezłe i ciche chłodzenie o ile kupisz wydajny wiatrak - najlepiej enermaxa, nokuda, bequet

pamietaj że dobre chłodzenie budy też jest ważne - czyli dwa wiatraki, przód i tył