Jakie chłodzenie karty graficznej?

Kompletuję mamie komputer , ponieważ jest to osoba w starszym wieku , nie potrzebuje fajerwerków jeżeli chodzi o dobór karty graficznej. Długo biłem sie z myślami czy zakupić płytę główną ze zintegrowaną grafiką czy oddzielnie : płytę i kartę grafiki.wybrałem ta drugą opcje…i teraz przechodzę do sedna problemu. Czy kupić z pasywnym chłodzeniem czy z aktywnym. nie będę ukrywać ,ze kieruję się tutaj względami ekonomicznymi ( chcę wydać do 200zł ) Pomóżcie mi w wyborze karty - mile widziane opisy kryteriów jakimi kierowaliście się sugerując mi owe modele kart.

Oto sugerowany zestaw :

AMD Athlon II X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/- 215zł

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ - 220zł

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 -1 90zł

Fortron FSP400-60GHN 400W - 150 zł

Western Digital Black 160GB 7200rpm 16MB cache SATAII- 180 zł

I-BOX Magic II Micro [MAGIC II MICRO] - 90zł

P.S - mile widziane inne zestawienia …

Dziękuję za pomoc…

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=23625

ja polecam taką kartę z aktywnym chłodzeniem. Ma złącze HDMI więc jakbyś chciał podłączyć do nowszego telewizora, które takie złącze też posiada do nie ma problemu. Dodatkowo, na tej karcie ruszy sporo gier (w tym powinien płynnie chodzić nawet Crysis w najniższych (lub średnich) detalach). A lepiej kupić z aktywnym chłodzeniem, które będzie chodziło na najniższych obrotach. Żeby pasywne było wydajne potrzeba dużego radiatora i jeszcze 2 wentylatory w obudowie na wciąganie i wyciąganie powietrza a to razem żre więcej niż aktywne chłodzenie.

Dla mamy? :smiley:

Ja polecam mocną płytę ze zintegrowaną grafiką…

Chyba że mama będzie grać w gry wykorzystujące potencjał oddzielnej karty graficznej :slight_smile:

Ale jesli już chodzi o dylemat między chłodzeniem pasywnym a aktywnym to zgadzam się w zupełności z SOANVIG’em.

Panowie …bez jaj. :x soorki za język. Mama nie gra w gry ale ma wnuczki. które przyjeżdżają do swojej babci i grają w Simsy

P.S - przepraszam że o tym wcześniej nie wspomniałem …system to Windows XP home - tak jak i gra oryginalna wersja.

Do Sims 1 jak i 2 teoretycznie powinna wystarczyć mocna zintegrowana, ale wnuczki trochę dorosną, może by i Sims 3 zachciały. Może wnuki się pojawią… :> No, jak powiedział phx84lbn, ew. jak do delikatnie lepszych gier niż Simsy to to, co ja powiedziałem

ja osobiście brałbym Athlona II 240, można go dostać za mniej niż 200zł, a różnica taktowania to tylko 100MHz - nieazuważalna. Więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Po drugie zmieniłbym pamięć. Wspomniane Athlony II wspierają maksymalnie DDR3 o taktowaniu 1066MHz, chyba że mama będzie podkręcać procesor to wtedy może się przydać szybsza.

1600 MHz będzie się marnować, do tego można trochę znowu zaoszczędzić kasy.

Jeśli chodzi o kartę graficzną… hmm… mamie na pewno się żadna nie przyda.

Od razu spytam czy w razie czego Ty miałbyś ją w spadku dostać gdyby okazała się jednak zbędna?

Bo jeśli tak to wtedy bym brał płytę ASRock M3A785GM-LE/128M w tej samej cenie praktycznie co ta która podałeś a ze zintegrowanym Radkiem HD 4200, a do tego, skoro na procesorze i pamięci byś zaoszczędził parę złotych to ok. 250zł miałbyś do wydania czyli akurat np. na:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-426018336-0872-gt240-512-gddr3-287452/

lub porównywalnego Radka

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-4670-512mb-ddr3-pci-e-hdmi-dvi-i-vga-11138-33-20-248323/

Są to już dosyć sensowne karty do pogrania.

Przy czym ja bym polecał chyba Radka, starszy i chyba ciut wolniejszy, ale za to bardzo cichy.

A i bym zapomniał, za mniej niż 180zł można kupić super cichego i chłodnego Samsunga F2EG lub F3EG 500GB :slight_smile:

Ja mam radeona HD4650 512DDR3, i niespotkałem się z grą na której bym miał scinki, wszystko na najwyższych detalach i roździałkla 1680x1050, gram np. teraz w dirta 2, tf2, nfs undercover, i inne hity, karta jest marki sapphire, jedyny jej minus to było głośne chlodzenie które zmieniłem na AC acelero l2 pro

No wiesz, te gry to nie jakieś najnowsze hiciory. Odpal Crysisa na największych detalach i zobaczymy czy się nie będzie cięło :>

Dodane 25.04.2010 (N) 13:56

PS, sprawdź fps, bo może ci się tylko wydawać, ze gry się nie tną. Minimalne, jakie powinny być dla płynnej gry to 30fps

Panowie… proszę o propozycje…

No podaliśmy to o co ci chodzi!

A co możesz mi doradzić o karcie z pasywnym chłodzeniem ?.. jakieś propozycje…?

Pasywne jest nie opłacalne, bo grafiki się grzeją,szczególnie geforcy,