Jakie chłodzenie na procka do płyty GA-EP45-DS4

Na dniach kupuję swój upragniony nowy komputer. Zdecydowałem się na płytę główną Gigabyte GA-EP45-DS4 głównie ze względu na energooszczędność.

Ale waham się z doborem wentylatora/radiatora bo nie wiem jakie z tych które biorę pod uwagę w ogóle wejdą na moją płytę, czy nie będą przeszkadzały kondensatory i radiator chipsetu.

Chodzi mi o takie radiatory jak:

  • Thermalright Ultra-120 eXtreme

  • Scythe Mugen SCINF-1000 (czy jego masa może być niebezpieczna dla żywotności płyty?)

  • Thermalright Ultra-120

  • Noctua NH-U12P (w sumie nie podoba mi się w nim to że trzeba go montować przy wyjętej płycie)

  • Scythe Ninja Plus (on ma HeatPipe’y z każdej ze stron, o niego najbardziej obawiam się czy wejdzie)

  • Scythe Kama Kross SCKC-1000

  • Thermaltake BigTyp 120 VX

  • Noctua NH-C12P

  • Pentagram Freezone HP-120 AlCu

  • Scythe Andy Samurai Master SCASM-1000

  • Scythe Mine SCMN-1000 Rev.B

a może macie jeszcze inne propozycje które wejdą na tą płytę?

jeksel , bierz: Thermalright Ultra-120 eXtreme

Po przeanalizowaniu nieco sytuacji będę wybierał między Scythe Kama Kross a Katana 2.

Odrzuciłem wszystkie które byłyby albo kłopotliwe w montażu albo zbyt ciężkie jak na płytę.

Czytałem że np. taki Mugen potrafi odkształcić swoją masą płytę główną, przypuszczam że byłoby to nie bez wpływu na żywotność. Wolę zamontować jednak jak najlżejsze chłodzenie :slight_smile:

a może macie jeszcze jakiej propozycje?

Pewnie Thermaltake nie odkształcałby płyty ale trzeba go montować i wymontowaywać przy wyjętej płycie a to dla mnie duża wada.

A jakie komponenty zamierzasz kupić?

C2D E8400

płyta na 90% taka jak w tytule

2 x 1GB DDR2 800 (prawdopodobnie mushkin,patriot lub geil)

a reszta to już standard

dodam że nie będę raczej kręcił procka, ew. minimalnie

jak nie kręcisz i hałas nie gra roli to BOXowy wentylek powinien sobie poradzić. Do przyzwoitej pracy, a nawet podkręcania wystarczy pentagram karakorum . AC freezer 7 lub coś droższego scythe mugen/ninja rev.b

E8400

Płyta niby dobra, ale jak masz kasę, to MSI P45 Platinum

2x1GB Transcend AxeRAM z allegro/Goodram Pro/Crucial Ballistyx

Podaj tą resztę.