Jakie chłodzenie - Phenom II X4 965BE

Witam!

Dwa miesiące temu zakupiłem procesor AMD Phenom II X4 965BE, teraz uzbierałem trochę pieniędzy i chciałbym zakupić jakieś chłodznie. Zależy mi, aby było jak najcichsze i wydajne - w najbliższym czasie chciałbym podkręcić procesor. myślałem nad tym:

http://techplanet.pl/produkty/wentylato … 20128.html

Ale nie wiem czy się opłaca, proszę o jakieś sugestie na ten temat. Jeśli lepiej kupić coś innego to wolałbym, żeby kwota z przesyłką nie przekroczyła 200zł.

Z góry dzięki!

Jaką masz obudowę i czy pamięć ram ma radiatory?

Czy zamierzasz się bawić w mocne OC.

Wystarczy Thermalright HR-02 - Macho 120

Kurde, trochę źle podszedłem do sprawy. Patrzyłem tylko jak różne schładzacze wypadają na testach, a nie patrzyłem na wymiary.Nigdy bym nie pomyślał, że są one takie duże. I teraz mam pewien problem, od procesora do obudowy mam około 12,5 cm, obudowa jest bardzo kiepska, jakiś no name. Mam 250zł - czy jest sens kupić jakąś obudowę używaną i do tego chłodzenie czy jakoś do tej obudowy kombinować? Procesor chciałbym kręcić tak do 4,0 GHz.

To prawda, najwydajniejsze coolery CPU są zwykle bardzo wysokie i wymagają szerokiej obudowy. Poza tym jeśli masz jakąś obudowę “no-name”, to masz też za pewne kiepską wentylację i nie miałbyś pełnego pożytku z wydajnego coolera CPU. Sugeruję póki co tandem SilentiumPC Brutus 410 + Fortis :wink: Obudowa jest świetna w swojej cenie i cooler też :wink:

Dobra to będzie chyba najlepsze rozwiązanie, troszkę to przekroczy mój budżet, ale chyba warto. Dzisiaj zamawiam tą obudowę i Fortisa. Dzięki z pomoc.