Jakie cpu kupić do 700 zł

Potrzebuje nowego procesora, mój stary amd fx-6300 juz chyba nie daje rady, takie gry jak horizon zero czy ac valhalla muszą iść na nowym procku.

reszta sprzetu jakby ktoś potrzebował

geforce gtx 750ti
MSI 760ga-p43
8 gb ram

Potrzebujesz nowej platformy. Całej. Na tej nic wiecej nie zmodernizujesz (ok są 8 rdzeniowce, ok da sie nieco mocniejsza grafika “cos ugrać” jeszcze, ale…).
Sprzedaj wszystko co masz.
Kup Ryzen 3100/1600/1400 + B450+2x4 RAM.
Jeżeli sie uda, to poluj na gtx 1050TI.
Wszystko używane.
Jeżeli ze sprzedarzą obecnego dobjesz do około 1100-1200, to dasz radę.

no dobrze, ryzen spoko, a b450 dokładnie którą polecasz? jak model? grafe moze z czasem wymienie, bo tez zastanawiam sie nad konsola i czy sie opłaca inwestować w to i to…

Nie masz co wybrzydzać, dhs są akceptowalne i tanie. :wink:

Nie z czasem, a teraz, lub odpuść komputer i kup konsole. :wink:

AC Valhala na gtx 750ti pójdzie może w 720p i 30 FPS.
Karta jest 2x słabsza od minimalnych i 2x mniej vram. :slight_smile:

rozumiem, a jeszcze jedno mi powiedz… czy ta płyta bedzie lepsza? GIGABYTE B450M DS3H AM4 micro ATX

to to samo tylko 4 banki na RAM. co oznacza że lepsza.

Jeszcze w kestii kart:
najlepsza byłaby Radeon 470/570, ale one na 90% z koparek, czyli Twoje ryzyko. Gdyby był problem z zakupem 1050ti w normalnej cenie (~350), to ewentualnie gtx 1060 3GB po tyle chodzi. Ma mocniejszy rdzeń, czyli będzie wiecej FPS, ale ma mniej Vram, czyli wyżej średnich, a pewnie z dodatkiem niskich, nie podskoczysz.

Nie przesadzaj, mówisz że do grania nie opłacało się ich kupować.

Opłacało, ale te na Allegro czy OLX, szczególnie jak jest w ofercie kilka(dziesiąt), to koparki. Decyzja należy do Autora, ja tylko informuję o ryzyku. :slight_smile:

Nawet jakby z koparki, ja właśnie zamówiłem za 290 z wysyłką. Cena przy takich możliwościach niszczy wszystko.

Niszczy, o ile karta jest sprawna. Pokoparkowa może nieprzyjemnie zaskoczyć w dowolnym momencie. Zazwyczaj jest to chwila po tym, jak wyląduje w nowym kompie.

dzieki za odpowiedzi wszystkim, mozna zamknac temat

Taka podstawowa Gigabyte B450M DS3H
Posiada 4 banki pamięci.

Na procesor nie zostaje dużo AMD Ryzen 3 3100, jeszcze potrzebujesz przynajmniej jedną kość ram, zalecane są dwie.