Jakie ćwiczenia zastąpią mi bieganie?

Tak jak w temacie:

  1. chciałbym wiedzieć jakie ćwiczenia wykonywane w domu zastąpią mi bieganie ?

  2. Na jakie partie ciała dokładnie wpływa bieganie (czy ćwiczenia do nich podobne) ?

ad 1) chyba tylko bieżnia z regulowaną prędkością…

ad2) myślę że na wszystkie po trochu…

No na biceps/triceps to wątpie żeby coś dawało :stuck_out_tongue:

Polecam kupić sobie skakanke i skakać 20 min 3x dziennie

Bieganie przeważnie rozwija dole partie mieści.

tak wie :stuck_out_tongue: to znaczy szukalem i znalazłem dokładne partie dolnych mięsni które rozwija.

A może mi ktoś poradzi jak przytyć na rękach i klatce piersiowej. To znaczy ręce mam chude ogólnie od samych nadgarstków, łącznie z bicepsem. I chodzi mi o rozrost ramion to znaczy żeby były bardziej szersze, i podniesione bardzije ku górze ? Mam 160cm wzrostu i nie wieże ze sama siłownia mnie rozbuduje. Jak wpłynąć na to aby jedzenie które spożywam głównie budowało mi tkankę chodzby mięśniową na rękach i klatce piersiowej. Czy do tego musze wykonywać ćwiczenia na te partie ciała ? To wszystko ?

marus18

Na klate, tricepsy bicepsy:

:arrow:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

na plecy drążek.

Podejrzewam, że chcesz przybrać na masie… i do tego domry trening.

No jeżeli w domu … bierzesz 2 kostki białego sera, wbijasz 2,3 jajka i rozrabiasz to w tym serze … możesz dosłodzic do smaku.

A do treningu … pompki i ćwiczenia hantlami, a’la modlitewnik i biceps, a coś na bank przyjdzie.

dużo białka omlet z samych białek bez żołtek tylko tą diete nie polecam na długo bo bedzie sie miałi wygląd a bedzie brakowało energii i siły.

Czyli muszę jeść dużo białka z tego co rozumiem.

Ale wytłumaczcie mi jedno. Czy ćwicząc mięśnie biceps/triceps i jedząc właśnie dużo białka, to zawsze te białko idzie masę tych wcześniej trenowanych części ciała ?

Nie myśl że od samego białka będziesz paker :stuck_out_tongue:

Białko jest jednym z najważniejszych budulców mięśni.

Noś do szkoły w pudełku hermetycznym ryż i jakiś kotlet i zjadaj na długiej przerwie.

Tylko, że musisz ćwiczyć, a nie wcinać dużo żarcia i czekać aż weźmiesz pake na klate :wink:

ja nie chce być paker. poprostu mam 20lat ważę 54kg mam 162cm wzorstui mam chudziutki ręce i klatkę piersiową nie rozbudowaną pratykcznie wogole, czyli mam brzuszek większy niż klatka. Chce poprostu przytyć na rękach i wyrobić klatkę piersiową, żebym jakoś wyglądał. Nie muszę mieć dużo siły ( chociaż to samo przyjdzie) ale chodzi mi o wygląd. Dziś znalazłem koktajl na masę ze zdrowych i naturalnych produktów. Postaram się to pić i połączyć z codziennymi treningami po 1godzinie chyba że będę czuł przeciążenie to wiadomo że dzień przerwy się zdarzy.

pozdro

Stary, większe przerwy. ;]

Jak zaczynasz pierwszy raz to może zaczynaj od krótszych treningów, mniej intensywnych, bo się możesz zniechęcić, zmęczyć, zakwasić… Za kreatynę bym się nie zabierał na twoim miejscu, to już od razu mówię; a ze samego koktajlu to masy w klasie, czy rękach Ci nie przybędzie. :wink:

No to jedno pytanie jak przytyc na rekach, klatka piersiowa, mięśnie trójgłowia ramion ?

Nigdy tak nie przytyjesz :mrgreen:

Wcinaj co się da - cała dieta

Chyba że będziesz sztange 5-10kg po 10x dziennie po 10min ćwiczył każdą ręke.

Wtedy Ci w ręce troche przybędzie ale nie licz na to że tylko w ramionach przybędzie ci kilka kg :stuck_out_tongue:

Już nie chodzi mi o to żebym nagle w 3 miesiące przytył na rekach i ramionach. Ale z tego co napisałeś to wnioskuje, że jedyną metodą na wyrobienie rąk i klatki piersiowej to sterydy :shock: :shock:

Ja jem dużo, to znaczy wystarczająca ilość białka i węglowodanów przed treningiem. Trening czyli mam w domu sztangę, ławeczkę, i hantelki.

I co to mi nic nie da bo cię nie rozumiem

Skoro nie wyglądasz na “grubszego” to pora zwiększyć posiłki dzienne x2

Czy same zwiekszenie posiłków dwa razy dam mi szybko efekt masy chodzby tkanki tłuszczowej polaczonego z siłownia ? Zeby to nie poszło na brzuch :stuck_out_tongue: ale nie da sie dwa razy wiecej jesc no bo jak ;p najwzyej mozna jesc czesciej w kazdej wlnej chwili obadamy

Witam. marus18 jeżeli jesteś początkującym znajdź sobie na necie trening ogólnorozwojowy. Musisz ułożyć sobie dobrą, zbilansowaną dietę B:2,5 W: aby dostarczyć odpowiednią ilość energii i T:0,5-1. Zjadaj 6 posiłków dziennie z czego 1 będzie po przebudzeniu i jeden przed snem. Posiłek przed snem powinien zawierać samo białko. Hmm trudno się piszę, gdy nie ma konkretnych pytań, a te które zadawałeś do tej pory są śmieszne. Z suplementów możesz wziąć jakieś białko, odżywkę węglowodanową lub jakiegoś bulk’a, aby uzupełnić braki w diecie.

POZDRAWIAM

sfd.pl

Zacznij od tej strony. ;]