Jakie części do 3000zł?

Witam

W pon. mam zamiar zmienić komputer.

Mam do wydania na niego 3000zł - jakiś dobry monitor 21 cali to koszt około 1000zł, wiec zostaje mi 2000zł na sam komputer.

Znajomy doradził mi takie części:

(muszą być nowe i kosztować do 2000zł, moze byc troszke wiecej…)

Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz 1066FSB, 4MB Cache, LGA775, 65nm s. 775 Box

Galaxy GF 8600GE 256MB CM DDR3 128Bit PCI-E, GE Coolermaster GDDR3 1ns 650/2000 MHz

Gigabyte GA-965P-DS4

DDR2 kingston 800mhz 2 giga Dual

  • oczywiscie jakis dobry i tani dysk powyżej 100GB, zasilacz.

Głosniki sobie zostawiam z tego kompa i karte muzyczną co mam teraz.

Nagrywarke DVD tez zostawiam sobie tą co mam, bo nie dawno kupowalem. Wiec CD-Rom\DVD-Rom nie kupuje, karty sieciowej tez nie.

Chciałem sie Was poradzić czy ten sprzęt ktory podałem powyzej ebdzie dobry w cenie 2000zł ? Czy moze troszke dolozyc i kupic cos lepszego, badz jakąś cześć zmienic na inną ?

Prosze o pomoc i porady.

Dzieki

pozdro

e4300

abit ab9

2x1 gb a-data 667

seagate barracuda 7200.10

amacrox ax-450-pnf

lepiej abita AB9 . w zasadzie taki zestaw jaki podał Tobi

Hym, z tego tylko rozumie abit ab9 i barracude :oops:

Sorki ale jestem słaby w tych sprawach komputerowych, czesci ktore pdoalem wyzej doradzil mi wziasc znajomy ktory sie na tym zna.

I chcialem Was jeszcze zapytac o porade jakąś.

e4300 - procesor

2x1 gb a-data 667 - pamięć RAM ilość x pojemność, marka, częstotliwość w MHz.

amacrox ax-450-pnf - zasilacz. marka, model.

a jaką chcesz poradę? lekarską czy sercową :wink:

napisz konkretnie o co pytasz.

powiedzmy że w balona by Cię nie zrobił z tymi częsciami ale do czego ten komputer będziesz wykorzystywał? w gry nowe będziesz grał namiętnie? :stuck_out_tongue:

zapomnij. spełniając Twoje wymagania odnośnie monitora trzeba na niego ~2000zł.

19" Benq FP93GP MVA ~1000zł

hmm umiesz kręcić??

tego monitora od jakiegoś czasu nie ma w sklepach

ten jest :] to następca Benq FP9 1 GP

może w ofercie sklepu jest ale nie ma go w magazynach Wiem bo chciałem go kupić i nawet dobrze ze go nie kupiłem bo nie jest wart swojej ceny :?

Hehe, nie chce porady ani sercowej ani lekarskiej ;-)…

Komputer ten bedzie mi głównie słuzył do ogladania filmow, sluchania muzy, jak i od czasu do czasu grania, bardzo lubie grac w rajdowki, miedzy innym ostatnio wyszedł Colin Dirt, wiec chcialbym w niego pograc…a do tego potrzebny dobry komp.

Chce tez zeby wysluzyl mi jakies 2\3 lata az zmienie na nowy…

Komputer ma mi minimum wysluzyc dobre 3 max 4 lata, zalezy jakie wtedy bede miec fundusze na nowy sprzet, ale do tego jeszcze mam sporo czasu… :slight_smile:

To czy ten sprzet ktory podalem wyzej ebdzie dobry, bo to co podał Tobi jest dobre no ale wolabym cos mocniejszego…

Procesor jak i Ram’y mysle ze dobre wybrałem ?

Zastanawiam sie nad kartą graficzną, czy zmienic ją na jakaś inną ?

Podkrecac narazie nie bede tego, moze za jakis czas…

[EDIT]

Aha, monitor może być 17" byle LCD :wink:

może w ofercie sklepu jest ale nie ma go w magazynach Wiem bo chciałem go kupić i nawet dobrze ze go nie kupiłem bo nie jest wart swojej ceny :?

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 20:03

kurde net mi sie zawiesił sorry :?

jakieś argumenty?? cracker9 ma jego poprzednika i jest zadowolony… sam jak będę kupować LCD to go wezmę…

matryca MVA, wysokie kąty, dosyć szybka reakcja, czego chcieć więcej za taką cenę??

nie wiem jak chcesz to zrobić bo dodając do zestawu Tobi ego grafikę za 500zł już jesteś przy 2000zł więc co chcesz mocniejsze?

chcesz mocną grafikę? jak nie będziesz jej zmieniał 3/4 lata to grafika z Dx10 będzie na miejscu.

procesor podkręcisz.

Ten co wybrałeś jest miodny ale przy Twoim budżecie lepiej brać e4300.

RAM co wybrałeś - zmiana. A-Data/ocz/ pdp llk

A tak w ogóle to zobacz co napisałeś:

więc zdecyduj się :wink:

Zamiast Benqa kopiłem taki LCD

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&sc … 9AsuMB19TU

Jakbyś postawił obok tego Benqa to nie załwarzysz różnicy w obrazie.Gołym okiem ze nie dostrzeżesz różnicy kontrastu ani że Benq ma matryce MVA a Asus TN obydwa nie smużą. Benq ma wolną reakcję plamki

8ms nie jest źle, poczytaj o TN w necie, najlepszą matrycą to ona nie jest :? no i kąty 160/160 co ogranicza możliwości oglądania filmów z większych odległości…

Złączono Posta : 22.06.2007 (Pią) 20:46

masz te dwa monitory i widziałeś??

no nie wiem :?

i tak na pewno nie ma 8ms producenci stosują inny przelicznik niż powinni. W rzeczywistościi ten Benq będzie mial z 14ms jak nie więcej

Ja już porównywałem tego Asusa z tym Benq i jakoś Asus ma gorsze kąty widzenia i kolory, to jednak nie ma różnicy w obrazie :lol:

To jest niestety prawda na mojej siory laptopie to ciężko się ogląda filmy z większej odległości pewnie ma matryce TN

Pozdro all

Moim zdaniem matryca TN nie jest tak zła co prawda ma mniejsze kontrasty i kąty widzenia w stosunku do MVA, Ale to gołym okiem nie widać różnicy.Może jedynie te kąty chociaż jak oglądam film z paru metrów to nie narzekam na jasność obrazu.

Pozdro Rafal :smiley:

Czyli monitory MVA są lepsze od TN ?

I czy moglby mi ktos napisac jaką grafike kupić, GF 8600GT czy 7900GS ?

i ile mb i bit ?

I z jakiej firmy najlpiej wźiąść ramy czt z A-data bądź GEIL czy Kingstony bądź cos innego ?