Jakie części zmienić, aby móc pograć w nowsze gry?

Witam! Zastanawiam się co by najlepiej zmienić, żeby “jako tako” móc pograć w te najnowsze gry. Ostatnio pykam w NFS MW to najnowsze, wszystko na low i spadki fps momentami są denerwujące.

Gigabyte GA-M56S-S3

Athlon x2 4400+ 2.3 (2.5 po oc) + chłodzenie chyba jakieś boxowe

Ram 3gb ddr2

gt220 1gb ddr3 128 bit

coolermaster elite power 460w

Mysłałem o nowym chłodzeniu na procka bo temp nieraz potrafią dochodzić do 70 paru stopni albo o jakimś używanym procesorze razem z jakimś chłodzeniem na niego. Budżet to ok 300zł także macie jakieś propozycje?

Cześć

Aby pograć w najnowsze gry na pewno trzeba byłoby wymienić kartę graficzną i dołożyć pamięci ram. Procesor też warto było by zmienić.

Tyle tylko że twoja płyta wspiera pamięci DDR2 i nie wiem czy nie rozsądniej byłoby pomyśleć o nowym zestawie, na nowszych podzespołach zamiast modernizować obecny.

Myślisz, że podkręcenie tej http://www.ceneo.pl/11380018 karty dałoby dodatkowe fps? O wymianie komputera na razie nie ma mowy, ale jeśli wymiana przynajmniej jednej z części dałaby jakieś rezultaty to chętnie skorzystam. Tylko jakiej?

Podkręcanie takiej karty na pewno jest możliwe ale niestety mija się z celem. 128 Bit DDR3 to nie jest dobra karta do gier. Jeśli gry na niej chodzą to tylko w niskiej rozdzielczości i niskich detalach. Pograć można ale raczej w stare tytuły.

Wyczyść radiator z kurzu, zadbaj o wentylację w obudowie, jeśli to nie poprawi sytuacji wymień pastę termoprzewodzącą.

Cały komputer jest już trochę przestarzały i co byś do niego nie włożył to niestety szału nie będzie. Być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zakup jakieś porządnej karty graficznej jako pierwszej części do nowego kompa i stopniowa wymiana platformy na coś nowocześniejszego opartego o pamięć DDR3.

Jak chcesz pograć w nowe gry to musisz zbierać kase na nowego kompa.

No nic na razie kupiłem SilentiumPC Spartan Pro HE924, a o karcie jeszcze pomyślę. Dzięki za odpowiedzi. A co myślicie o tej karcie: http://allegro.pl/karta-graficzna-zotac … 62485.html

http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDI … S/250/1024 tu masz miejsce, w którym ta karta się znajduje jeśli chodzi o wydajność. Nie da się ukryć, że jest to stara karta. Do obecnych gier żeby sobie pograć na średnich, niskich detalach potrzebna jest przynajmniej HD4850 na 1GB DDR5 256BIT (jakaś jej wersja obecna na wykresie) ale to też jest już nienowa karta, i niedługo wypadnie z obiegu. Żeby Twój wybór miał sens na przyszłość to musiałbyś trochę jednak dozbierać pieniędzy a tego Radeona podaję jako rozwiązanie doraźne i zachętę do dalszych poszukiwań. Grałem na tej karcie w Crysis 2 i gra wyglądała więcej niż dobrze jak za tę cenę ale to chyba dość dobrze zoptymalizowany tytuł i nie w każdej grze będzie tak fajnie.

Na niej napewno “jakoś” tam pograsz na średnich może, lecz licz się z tym że ta karta ciągnie dużo prądu 150W.

Dodam jeszcze, że karta którą podałem powyżej posiada parametry nieco droższego HD4870 i można ją spokojnie umiejscowić na wykresie w tym samym miejscu. Karta również ciągnie sporo prądu.

Dodane 09.02.2013 (So) 14:31

Jeśli na prawdę chcesz pograć to najlepszą relację wydajnosci do ceny mają te karty:

Sapphire Radeon HD7850 1GB 256bit Lite

Gigabyte Radeon HD7850 1GB OC

Istnieją jeszcze tańsze modele HD7850 ale te konkretne oprócz dobrej relacji cena/wydajność posiadają bardzo fajne systemy chłodzenia.

Oczywiście jest to grubo na wyrost w stosunku do tego co posiadasz ale jeśli chcesz trochę pograć w przyszłości to i tak czeka Cię zmiana platformy…

Z tanich kart

ZALMAN RADEON HD7770-Z VF1000 1GB DDR5/128b Szału nie robi i chłodzenie ma jakby żywcem zdjęte z HD4870 PCS+ ale jest w cenie grubo poniżej 400zł

pstrowsky , myślę, że te karty przy takim procesorze będą mocno ograniczone, więc chłopak właduje pieniądze w błoto.

michall13 wszyscy w temacie są zgodni, że jednak będzie musiał pomyśleć nad zmianą całego kompa, pokazuję za czym warto się rozglądać jeśli chce się myśleć o graniu teraz i w przyszłości. Karty takie jak 7850 nie są dobrym wyborem w połączeniu z Athlon x2 4400+ autora tematu, zaznaczyłem to wyraźnie w swoim poście. Do tego kompa tak jak powiedziałem HD4850 DDR5 nowa ze sklepu na gwarancji, a do tego znacznie wydajniejsza niż podlinkowany ZOTAC GTS250 ECO 1GB. Ewentualnie ten Zalman, dużej straty nie będzie i nie wstyd tego przełożyć potem do nowego kompa.

ewentualnie jeszcze wymiana procesora wraz z wspomnianymi kartami , najwydajniejszy jak dobrze widzę to byłby phenom x4 955 3.2GHz 95W http://www.x-kom.pl/p/51656-procesor-ph … ition.html do niego aktualizacja biosu na F6H

Patrząc po kodzie produktu (HDZ955FBGMBOX) jest to wersja 125W, której ta płyta nie obsługuje.

faktycznie to klapa HDX nigdzie nie mogę znaleźć w sklepach ,ale jest HDX 945 http://www.rensla.pl/pl_PL/p/AMD-Phenom … 2C-BOX/269

downight , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Dzięki chłopaki za taką aktywność w temacie :slight_smile: Korzystając z okazji mam pewne pytanie. Dlaczego w BIOSie po oc procka na 228mhz NFS mi chodzi ubogo w porównaniu z 230mhz - różnica w grze to aż 15 fps albo więcej. W miarę dobrze sie gra przy takim ustawieniu, ale spotykam się z nagłymi spadkami fps momentami do 20, kiedy przez większość czasu mam przynajmniej 30 lub więcej. Mam nadzieję, że to problem temp procka, bo osiąga aż 75 stopni i wspomniane przeze mnie wcześniej chłodzenie (SilentiumPC Spartan Pro HE924), które kupiłem, zniweluje ten problem. Ale czy aby na pewno? Jaka powinna być optymalna temp procka w moim zestawie w takim “stresie”?

Dodane 12.02.2013 (Wt) 19:59

Szkoda, że nikt już nic nie pisze :frowning: ale chciałem napisać, że po zamontowaniu chłodzenia SIlentium podkręciłem procka do 2.8ghz i temp są w porządku, ale NFS nadal ma takie same lagi, co pewnie jest spowdowane za słabą kartą tak jak to mówiliście.