Jakie czynnosci przed kupnem nowego monitora LCD

Czy jest cos na co powinienem zwrocic szczegolna uwage przed kupnem nowego monitora LCD ?? (jakies martwe piksele czy cos takiego ?? )

Tak…Musisz się przyjżeć dokładnie czy niema ich na tym monitorze.

Zobaczysz je w postaci czarych punktów na monitorze.

A co jak je znajde ??

Czy cos procz sprawdzenia piskeli mam obejrzec, sprawdzic ??

A jaki monitor masz amiar kupic??

LCD-SAMSUNG 710N

Musisz uruchomić jakiś obraz na monitorze, najlepiej w jednym kolorze i patrz, czy niema żadnich plamek.

Mialem na mysli to co mam zrobic jesli jakies plamki wypatrze :smiley:

Wtedy podziekowac sprzedawcy i TEGO nie brac. Czarna plamka to taki maly wypalony pikselek. Po jakims czasie moze pojawic sie nastepny i tak dalej

Martwe piksele poprostu świecą jak masz jednolite tło na monitorze. Dla przykładu powiem Ci że są firmy które dopuszczają w swoich monitorach określoną ilość martwych pikseli i uważają to za rzecz normalną np Sony dopuszcza 4 punkty na matrycy i nie podlega to nawet gwarancji . Samsung też chyba coś tam dopuszcza i ma 3 lata gwarancji ale na matrycę chyba tylko rok.(dowiedz się dokladnie przed kupnem) . Poczytaj jeszcze ten temat:http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=16043&highlight=

Poczytaj KLIK

DLA ZAINTERESOWANYCH: GWARANCJA SAMSUNG

"Gwarancją nie są też objęte nieaktywne piksele zgodnie z dopuszczalnym limitem, w odbiornikach wyposażonych w panele LCD oraz plazmowe."

To cytat właśnie ze strony samsunga …

A więc potwierdza się to co pisałem wczesniej że samsung coś tam dopuszcza… i nie wszystko podlega gwarancji …

Warto się dowiedzieć wszystkiego na ten temat - wystarczy pobrać plik ze strony samsunga gdzie ten temat opisano szerzej…

Juz czytalem :slight_smile:

Ale mysle ze mimo wszystko warto kupic :smiley: