Jakie dać parametry w Format Factory by DVD odczytywało film

(Dragfirm2) #1

Witam,mam pewien problem.Mam kilka wideo w formacie mp4 i chciałem to przekonwertować na avi tak by móc to obejrzeć na odtwarzaczu DVD.No i tu pojawia się problem.Mam DVD philips DVP3040k.Kiedy odtwarzałem na nim kiedyś filmy będące w avi to wszystko było ok.Problem jest w tym że działają wszystkie poza tymi przekonwertowanymi,w żaden sposób nie idzie ich odpalić.Kombinowałem z różnymi rozdzielczościami,Xvid,Divx(które jest obsługiwane przez moje DVD ) i za nic nie mogę włączyć wideo.Co prawda pojawia się menu z listą tytułów ale po wybraniu któregokolwiek włącza się czarny ekran,jest napisane "ładowanie " i po około 10-15 sekundach wraca do menu.Ma ktoś jakiś pomysł jak to skonwertować?Może jakimś innym programem z odpowiednimi parametrami?z góry dzięki za pomoc

(Donna USA) #2

Przecież jak przekonwertujesz na AVI, to plik będzie tak wielki, ze na DVD się nie zmieści. By DVD startowało, musi mieć pliki VOB z info. Rozdzielczości są standardowe do DVD, System PAL 720x 576 i 25 (frames - klatki) bądź NTSC 720x480 i 29,97 (frames - klatki). Spróbuj użyć lepiej programu (ConvertXtoDVD) względnie Nero Vision. Ja używam profesjonalne programy Sony DVD Architect Pro, z Sony Vegas Pro, względnie Encore DVD przychodzące z Adobe Premier.

:lol: :lol:

(darekols) #3

Według specyfikacji Twojego odtwarzacza (strona 38) obsługuje on pliki w formacie MPEG2, MPEG1 i DivX o rozdzielczościach 720x576px oraz 720x480px.

Znając parametry wyjściowe możesz użyć programu :arrow: Any Video Converter, który w krótkim czasie skonwertuje plik mp4 na mpeg1 kosztem utraty jakości.

Albo przy pomocy :arrow: DVD Flick uzyskasz pliki VOB przy zachowaniu przyzwoitej jakości, jednak konwersja jest bardzo powolnym procesem.

(Dimatheus) #4

Hej,

Nieprawda. Pliki Avi to swego rodzaju kontenery, pod którymi mogą kryć się multimedia skodowane różnymi kodekami audio i video, o różnej rozdzielczości i ilości klatek na sekundę. Zatem dopiero po określeniu kodeków i ich parametrów można określić, czy plik wynikowy będzie duży, czy też nie.

Generalnie nie masz więc wielu możliwości wyboru. Możesz utworzyć pliki *.avi skodowane kodekiem DivX bądź MPG2, bądź też utworzyć standardową płytę DVD-Video, w której do kodowania używa się również algorytmu MPG2. Używania MPG1 odradzam, bo niestety będzie to widoczne w jakości materiału.

Pozdrawiam,

Dimatheus