Jakie dać parametry w Format Factory by DVD odczytywało film

Witam,mam pewien problem.Mam kilka wideo w formacie mp4 i chciałem to przekonwertować na avi tak by móc to obejrzeć na odtwarzaczu DVD.No i tu pojawia się problem.Mam DVD philips DVP3040k.Kiedy odtwarzałem na nim kiedyś filmy będące w avi to wszystko było ok.Problem jest w tym że działają wszystkie poza tymi przekonwertowanymi,w żaden sposób nie idzie ich odpalić.Kombinowałem z różnymi rozdzielczościami,Xvid,Divx(które jest obsługiwane przez moje DVD ) i za nic nie mogę włączyć wideo.Co prawda pojawia się menu z listą tytułów ale po wybraniu któregokolwiek włącza się czarny ekran,jest napisane "ładowanie " i po około 10-15 sekundach wraca do menu.Ma ktoś jakiś pomysł jak to skonwertować?Może jakimś innym programem z odpowiednimi parametrami?z góry dzięki za pomoc

Przecież jak przekonwertujesz na AVI, to plik będzie tak wielki, ze na DVD się nie zmieści. By DVD startowało, musi mieć pliki VOB z info. Rozdzielczości są standardowe do DVD, System PAL 720x 576 i 25 (frames - klatki) bądź NTSC 720x480 i 29,97 (frames - klatki). Spróbuj użyć lepiej programu (ConvertXtoDVD) względnie Nero Vision. Ja używam profesjonalne programy Sony DVD Architect Pro, z Sony Vegas Pro, względnie Encore DVD przychodzące z Adobe Premier.

:lol: :lol:

Według specyfikacji Twojego odtwarzacza (strona 38) obsługuje on pliki w formacie MPEG2, MPEG1 i DivX o rozdzielczościach 720x576px oraz 720x480px.

Znając parametry wyjściowe możesz użyć programu :arrow: Any Video Converter, który w krótkim czasie skonwertuje plik mp4 na mpeg1 kosztem utraty jakości.

Albo przy pomocy :arrow: DVD Flick uzyskasz pliki VOB przy zachowaniu przyzwoitej jakości, jednak konwersja jest bardzo powolnym procesem.

Hej,

Nieprawda. Pliki Avi to swego rodzaju kontenery, pod którymi mogą kryć się multimedia skodowane różnymi kodekami audio i video, o różnej rozdzielczości i ilości klatek na sekundę. Zatem dopiero po określeniu kodeków i ich parametrów można określić, czy plik wynikowy będzie duży, czy też nie.

Generalnie nie masz więc wielu możliwości wyboru. Możesz utworzyć pliki *.avi skodowane kodekiem DivX bądź MPG2, bądź też utworzyć standardową płytę DVD-Video, w której do kodowania używa się również algorytmu MPG2. Używania MPG1 odradzam, bo niestety będzie to widoczne w jakości materiału.

Pozdrawiam,

Dimatheus