Jakie darmowe programy można wykorzystywać w firmie? Pomocy

(Slawek655) #1

Witam, może ktoś mi pomoże lub jakoś sprawdzi czy następujące darmowe programy, które zainstalowałem na 1 komputerze firmowym posiadają licencję zezwalającą na komercyjne jej wykorzystanie. Słyszałem iż nie wszystkie darmowe programy można wykorzystywać w firmie.

Mozilla Firefox

Free eXPert PDF Reader

7-Zip

GIMP

CDBurnerXP

OpenOffice.org 2.4

Ccleaner

Gadu-Gadu 6.1

Winamp 2.91

Kaspersky Internet Security 7.0( trial 30 dniowy klucz testowy) - później zamierzam go odinstalować i przejść na darmowego jakiegoś antyvira np. avasta

Bardzo dziękuje z góry za pomoc.

(Lukasz02495) #2

Są programy, których wykorzystywanie w firmie jest legalne tylko wtedy, gdy ma się do niego licencję nie na takiej zasadzie, na jakiej ty instalujesz programy na osobistym komputerze tylko w firmie. No więc ja radziłbym poszukać na stronkach producentów informacji o licencjach dla firm. Za niektóre będzie trzeba zapłacić, ale np. na takiego WinRara to chyba są groszowe sprawy.

Pozdrawiam

(impassive) #3

> Mozilla Firefox

Można.

> Free eXPert PDF Reader

Nie wiem.

> 7-Zip

> GIMP

> CDBurnerXP

> OpenOffice.org 2.4

Można

> Ccleaner

Nie wiem.

> Gadu-Gadu 6.1

Można.

> Winamp 2.91

Nie jestem pewien. (Generalnie Winamp to program komercyjny, tj. płatny).

> później zamierzam go odinstalować i przejść na darmowego jakiegoś antyvira np. avasta

Nie można.

(arapo) #4

Podaję link z którego możesz wybrać programy również dla użytku w firmie.

Niektóre z nich są znane i uznane za b.dobre, opinii szukaj na forum.

Pozdrawiam

(Molenda65) #5

antywirus:

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... ivirus.php

(Clubbasse207) #6

huntero ,

ale zawracasz d.... tzn głowę instalując KAŻDY !!

(Utrivv) #7

Dadam że każdy program na licencji GNU czy GPL można wykorzystać także do zarabiania pieniędzy. Szukaj więc takich programów.

Czasem jednak opłaca się nawet w małej firmie kupić wersje komercyjną razem z supportem. W przypadku broblemów masz masę problemów z głowy.

(Kpc21) #8

Jeśli przy nazwie licencji masz napisane "do użytku niekomercyjnego" - na 100% nie nadaje się do firmy.