Jakie darmowe programy można wykorzystywać w firmie? Pomocy

Witam, może ktoś mi pomoże lub jakoś sprawdzi czy następujące darmowe programy, które zainstalowałem na 1 komputerze firmowym posiadają licencję zezwalającą na komercyjne jej wykorzystanie. Słyszałem iż nie wszystkie darmowe programy można wykorzystywać w firmie.

Mozilla Firefox

Free eXPert PDF Reader

7-Zip

GIMP

CDBurnerXP

OpenOffice.org 2.4

Ccleaner

Gadu-Gadu 6.1

Winamp 2.91

Kaspersky Internet Security 7.0( trial 30 dniowy klucz testowy) - później zamierzam go odinstalować i przejść na darmowego jakiegoś antyvira np. avasta

Bardzo dziękuje z góry za pomoc.

Są programy, których wykorzystywanie w firmie jest legalne tylko wtedy, gdy ma się do niego licencję nie na takiej zasadzie, na jakiej ty instalujesz programy na osobistym komputerze tylko w firmie. No więc ja radziłbym poszukać na stronkach producentów informacji o licencjach dla firm. Za niektóre będzie trzeba zapłacić, ale np. na takiego WinRara to chyba są groszowe sprawy.

Pozdrawiam

> Mozilla Firefox

Można.

> Free eXPert PDF Reader

Nie wiem.

> 7-Zip

> GIMP

> CDBurnerXP

> OpenOffice.org 2.4

Można

> Ccleaner

Nie wiem.

> Gadu-Gadu 6.1

Można.

> Winamp 2.91

Nie jestem pewien. (Generalnie Winamp to program komercyjny, tj. płatny).

> później zamierzam go odinstalować i przejść na darmowego jakiegoś antyvira np. avasta

Nie można.

Podaję link z którego możesz wybrać programy również dla użytku w firmie.

http://www.comodo.com/products/free_products.html

Niektóre z nich są znane i uznane za b.dobre, opinii szukaj na forum.

Pozdrawiam

antywirus:

http://www.instalki.pl/programy/downloa … ivirus.php

huntero ,

ale zawracasz d… tzn głowę instalując KAŻDY !!

Dadam że każdy program na licencji GNU czy GPL można wykorzystać także do zarabiania pieniędzy. Szukaj więc takich programów.

Czasem jednak opłaca się nawet w małej firmie kupić wersje komercyjną razem z supportem. W przypadku broblemów masz masę problemów z głowy.

Jeśli przy nazwie licencji masz napisane “do użytku niekomercyjnego” - na 100% nie nadaje się do firmy.