Jakie dwa urządzenia wielofunkcyjne laserowe kolor oraz czarno-białe lub drukarkę czarno-białą kupić?

Dzień dobry
Zamierzam kupić kolejny raz dla dwóch sióstr w okolicach miesiąca październik-grudzień 2017r.

1 - urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe do druku kolorowego oraz drukarkę czarno-biała do dokumentów czarno białych
lub zamierzam kupić
2 - urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe do druku kolorowego oraz urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-biała do dokumentów czarno białych

Myślę na wyborem
urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowych
-1a- HP Color LaserJet Pro 400 M477fdw
-1b- Brother MFC-L8690CDW
-1c- Canon i-SENSYS MF735Cx

oraz do urządzenia wielofunkcyjnego laserowego kolorowego, urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-białe
-2a- HP LaserJet Pro M426fdw
-2b- Canon i-SENSYS MF419x
-2c- Oki MB562dnw

lub zamiast urządzenia wielofunkcyjnego laserowego czarno-białego drukarkę czarno-białą
-3a- Canon i-SENSYS LBP251dw
-3b- HP LaserJet Pro 400 M402dw
-3c- Canon i-SENSYS LBP252dw
-3d- Xerox Phaser 3330V_DNI
-3e- Canon i-SENSYS LBP253X

Czego oczekuje od drukarki ?
-praca sieci LAN, WIFI
-drukowanie, skanowanie, faksowanie mobilne,
-drukowanie, skanowanie w chmurze
-tani koszt druku
-pojemność jak największa tonera, a żeby można było rzadko wymieniać toner.
-nowszy model
-LAN, WIFI
-drukowanie, skanowanie z USB, jeżeli dotyczy samej drukarki to drukowanie z USB.

Cena za jedno
urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorową to od 1000 do 2500zł
urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-białą to od 1000 do 2500zł
drukarkę czarno-białą to od 1000 do 2500zł

Co wybrać.
Dziękuje za odpowiedź

Ciebie naprawdę interesuje, z takim tytułem wątku, odpowiedź tu na forum?
Proszę popraw tytuł, oraz formatowanie całego postu tak, abyśmy nie byli zmuszeni do zgadywania o co ci chodzi.

Zapoznaj się proszę z:
https://forum.dobreprogramy.pl/faq

1 polubienie

Jesteś pewny, że potrzebujesz laser mono skoro już kupisz laser kolorowy? To chyba zbędny wydatek.
Jeśli chodzi o kolorowy laser to sugerowałbym się szczególnie ceną za toner, bo koszty druku kolorowego w laserze są znaczne i czasem warto rozważyć druk w atramencie.

i tu jest pytanko czy drukarka będzie używana systematycznie czy tylko sporatycznie ? tusze kolor czasami zasychają i później są kłopoty z dyszami, a mono laser , toner w cenie do 35 zł to polecam Samsunga Xpress

Dzień dobry
Dziękuje za odpowiedz

Drukarki będą używane bardzo, rzadko.
Siostra ma córkę, która chodzi do szkoły, więc dla niej są te drukarki bo nie ma na razie jak drukować.
Problem w tym, że na tyle jest modeli, a nie wiem co którą wybrać.
Ja w swoim mieszkaniu mam
samsung sl-c460fw
samsung sl-c460fw
samsung m2070
samsmung sl-1610

dla siebie też chce zmienić drukarki, ponieważ ja bardzo często drukuje.

Dziękuje za odpowiedz